Ekonomi KoşuyoRUS

KoşuyoRUS

2016’da 6 milyon 181 bin turist ağırlayan Antalya, bu yıl ise 7 ayda 5 milyonu aştı... Ruslar’ın ilgisiyle Antalya turizmi hareketlendi.

Haber Merkezi Diger
Temmuz ayında Antalya'ya günlük en düşük 51 bin, en yüksek 68 bin turist geldi.
Temmuz ayında Antalya'ya günlük en düşük 51 bin, en yüksek 68 bin turist geldi.

Geçtiğimiz yaz sezonunda Rusya ile yaşanılan sıkıntılar nedeniyle zor günler yaşayan Antalya, bu yıl Ruslar'ın yoğun ilgisiyle toparlanmaya başladı. Antalya 2016'nın tamamında 6 milyon 181 bin turisti ağırlarken, bu rakamlara yılın ilk 7 ayında yaklaşıldı. Akdeniz'in incisi Antalya'ya havayoluyla 28 Temmuz itibariyle 5 milyon 21 bin 5 kişi geldi. Gelen turistler geçen yıla oranla yüzde 62'lik bir artış gösterdi. Temmuz ayında Antalya'ya günlük en düşük 51 bin, en yüksek 68 bin turist geldi. Antalya'ya Temmuz ayı itibariyle gelen turistlerin büyük bölümünü Ruslar oluşturdu. Haziran ayında 1 milyon 321 bin olan Rus turist sayısı, Temmuz'da ise 2 milyonu geçti. Rusya'nın yanı sıra Ukrayna ve BDT ülkelerindeki yükselişler Temmuz ayında da sürmeye devam etti..

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.