Gündem 10 yıl içerisinde tüm paralar dijital olacak

10 yıl içerisinde tüm paralar dijital olacak

Blockchain teknolojisi alanında dünyadaki en yetkin isimlerden biri olan Prof. Emin Gün Sirer, “Önümüzdeki 10 senede tüm paraların dijital olacağına dair en ufak bir şüphem yok. Merkez Bankası eğer kartlarını doğru oynarsa, başka dünya ülkelerinin yapamadığını bizim yapmamız mümkün” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Blockchain İstanbul
Blockchain İstanbul

Türkiye’nin ilk ve tek YÖK onaylı olduğu ifade edilen Blockchain Araştırma ve Uygulama Merkezi BlockchainIST Center, AVA Labs ile iş birliğine gitti. İş birliği lansmanına Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, üniversitenin rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz, finans şirketleri, blockchain yatırımcıları, farklı üniversitelerden akademisyenler ve öğrenciler katıldı. İş birliği ile; AVA platformunda blockchain tabanlı uygulamalar geliştirilerek, Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin bu teknoloji ile bir an önce tanıştırılması hedefleniyor. Bu doğrultuda master öğrencilerinin tezlerini AVA platformunda birer uygulamaya dönüştürmek, İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği Blockchain Okulundan mezun olan öğrencilerin projelerini de AVA platformuna aktarılması planlanıyor.

İLK VE TEK MERKEZİZ

Yapılan iş birliği ile ilgili düzenlenen toplantıda konuşan BAU BlockchainIST Center Direktörü Dr. Öğr. Üyesi Bora Erdamar, “BlockchainIST Center olarak Türkiye’de bir üniversite bünyesinde bulunan ilk ve tek Blockchain Teknoloji Araştırma Merkezi’yiz. Bu iş birliği sonrasında Türkiye olarak bütün projeleri hızlıca hayata geçirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

KENDİ SİSTEMİMİZİ KURMALIYIZ

  • Blockhain projesinin doğru yapılırsa başarıya ulaşacağından şüphesi olmadığını belirten AVA Labs CEO’su ve Cornell Üniversitesi’nden Prof. Dr. Emin Gün Sirer, “Önümüzdeki 10 sene içerisinde tüm paraların dijital olacağına dair de en ufak bir şüphem yok ama biz bunu kendimiz geliştirmezsek o zaman başkalarının sistemlerine tabi olmak durumundayız Merkez Bankası eğer kartlarını doğru oynarsa, başka dünya ülkelerinin yapamadığını bizim yapmamız mümkün” diye konuştu.

Yarıyıl tatilini eğlenceli ve entelektüel geçirin
GÜNDEM
Yarıyıl tatilini eğlenceli ve entelektüel geçirin
Abone Ol Google News
Allah'ın hediyesi Zeytinyağı
Hayat

Allah'ın hediyesi Zeytinyağı

Zeytin yaprağı gibi zeytinyağı da Kovid-19’un bulaşmasını önleyip hastalığın tedavisini kolaylaştırıyor. Geleneksel tıbbın vazgeçilmezi zeytin, binlerce yıldır şifa ve tedavi için kullanılıyor. Zeytinyağı, geleneksel tıp kitaplarında Hediye-i Rahman diye adlandırılır. Gastrit, bağırsak tembelliği, kabızlık, hemoroit, mide rahatsızlıkları ve şeker hastalığına karşı etkili olduğu kadar soğuk algınlığını gideriyor ve yüksek ateşi hızla düşürüyor.
Küçük yatırımcıya kazandıracak yeni alan
Ekonomi

Küçük yatırımcıya kazandıracak yeni alan

Teknolojiye yatırım sadece ülkelere ve şirketlere değil, vatandaşa da kazandırıyor. Hisse opsiyonu, Crowdfunding, melek yatırımcı, risk sermayesi gibi finansman modelleri sayesinde tekno-girişimciler desteklenirken; altın-döviz ve faiz sarmalında kalan yatırımcıya da alternatif sunuyor. ESİM Yazılım Y.K. Başkanı Selahattin Esim, Borsa İstanbul Özel Pazar kapsamında yapılacak değişikliklerin firmalara, vatandaşa ve ülkeye sağlayacağı ciddi faydalara dikkat çekti.
Almanya’da ülkücüleri sindirme operasyonu
Dünya

Almanya’da ülkücüleri sindirme operasyonu

Almanya’da hükümeti oluşturan partiler, ülkücü hareket ile bağlantılı derneklerin faaliyetlerini mercek altına alan bir kararı kabul etti. Derneklerin kapatılmasına kadar gidebilecek karara tepki gösteren ATİB Başkanı Durmuş Yıldırım, “Bu tamamen siyasi bir olay. ‘Ülkücüler, Erdoğan taraftarı ve Erdoğan’ı destekliyor’ diyerek, bunun faturasını bize kesmeye kalkıyorlar” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.