Gündem 19 bin öğrenciye temiz eğitim

19 bin öğrenciye temiz eğitim

Eczacıbaşı, hijyen projesiyle 38 ilde yaklaşık 19 bin öğrenciye ulaştı. Banyo ve tuvaletleri yenilenen 51’inci Yatılı Bölge Ortaokulu, Sarıkamış’ta açıldı. Proje kapsamında hijyen eğitimleri alan öğrenciler, kurulan kütüphane ve müzik sınıfıyla da sosyal gelişimlerini artırıyor.

Erdi Yılmaz Yeni Şafak
Eczacıbaşı Gönüllüleri’nin Kars ‘taki YBO’lar arasında düzenlediği “Temizlik Bir Gelecek” adlı resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Eczacıbaşı Gönüllüleri’nin Kars ‘taki YBO’lar arasında düzenlediği “Temizlik Bir Gelecek” adlı resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

İhtiyaç sahibi Yatılı Bölge Ortaokulları’ndaki (YBO) eğitimlerin daha temiz bir ortamda verilebilmesi için Hijyen Projesi’ni başlatan Eczacıbaşı Topluluğu, Milli Eğitim Bakanlığıyla iş birliği çerçevesinde 38 ilde yaklaşık 19 bin öğrenciye ulaştı. Topluluğun, banyo ve tuvaletlerini yenilediği 51’inci YBO, Kars’ın Sarıkamış ilçesinde kullanıma açıldı. Proje kapsamında öğrenci ve öğretmenlere hijyen eğitimleri de verildi. 12 yıldır süren projede hedef, 2020’ye kadar toplam 60 okula ulaşmak.

BİLİM VE SANATTA FARKINDALIK

115 öğrencili Şehit Taner Baran YBO’da; yenilenme ve hijyen eğitimlerinin yanı sıra, Eczacıbaşı Gönüllüleri’nin çalışmalarıyla bir müzik sınıfı oluşturularak enstrümanlar alındı. Okula kütüphane kurulması ve kitap bağışlanması da sağlandı. Yine, Young Guru Academy (YGA) ile 5. ve 6. sınıf öğrencilerine bilim setleri hediye edilerek, bilim seansları gerçekleştirildi.

ESTETİK VE KALİTE AŞILANIYOR

Şehit Taner Baran YBO’daki açılış nedeniyle 9 Nisan’da; Kars Valisi Türker Öksüz, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı’nın katıldığı bir tören düzenlendi. Törende konuşan Faruk Eczacıbaşı; çocukların sağlıklı, temiz, modern ortamlarda yaşamalarının ve eğitim görmelerinin en doğal hakları olduğunu belirterek, “Yeterli fiziksel olanakları sağlamak kadar, bu olanakların estetik ve kaliteli olmasını sağlamak da şart” dedi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi radyosu Yesevi FM ve TV stüdyosu açıldı
GÜNDEM
Ahmet Yesevi Üniversitesi radyosu Yesevi FM ve TV stüdyosu açıldı

Abone Ol Google News
Bayramda aileler Şile'deki apart otelleri tercih etti
Gündem

Bayramda aileler Şile'deki apart otelleri tercih etti

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında getirilen 4 Ramazan Bayramı kısıtlaması, apart otel sahiplerine yaradı. Tatilini evinde geçirmek istemeyen aileler, yasaktan önce Şile'de bulunan apart otelleri tercih ederken, oda tipi oteller müşteri bulmakta zorlandı.
Çavuşoğlu'nun
Gündem

Çavuşoğlu'nun "Doğu Akdeniz'de kararlılık" vurgusu Rum Yönetimi'ni endişelendirdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "Rum tarafı KKTC’nin tavsiyelerini, tekliflerini dikkate alsaydı, paylaşmayı öğrenseydi bu gerginlikler olmazdı" açıklamaları Güney Kıbrıs'ta gündem oldu. Rum basını Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki kararlılığını manşetlerine taşıdı. Gazeteler, "Türkiye'nin Akdeniz'deki sondajları durmayacak" başlıklarını kullandı. Bakan Çavuşoğlu'nun Doğu Akdeniz'le ilgili açıklamalarının kararlılık mesajı olduğuna işaret edilen haberlerde, "Kıbrıs Rum Kesimi paylaşmayı öğrenmiş olsaydı bu gerginlikler olmayacaktı" ifadelerine yer verdi. Çavuşoğlu'nun Kıbrıslı Türklerin Akdeniz'deki çıkarlarında ısrarcı olduğu vurgulanan haberlerde, "Kıbrıslı Rumlar uzlaşsın" başlıklarını öne çıkardı.
Netanyahu: İlhak planında geri adım atılmayacak
Dünya

Netanyahu: İlhak planında geri adım atılmayacak

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, uluslararası kamuoyundan gelen tepkilere rağmen işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin "ilhak" planında değişikliğe gitmeyeceklerini söyledi. Netanyahu, "Batı Şeria'da egemenliğimizi uygulamak için 1948'den bu yana elimize geçmeyen bir fırsata sahibiz ve bunun kaçmasına izin vermeyeceğiz." ifadesini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.