Gündem AFAD Başkanı Güllüoğlundan iftiralara yanıt Bu eleştiriyi vicdansızlar yapar

AFAD Başkanı Güllüoğlu'ndan gazeteci Akinan'ın iddiasına yalanlama: Bu eleştiriyi vicdansızlar yapar

AFAD Başkanı Güllüoğlu'ndan iftiralara yanıt: Bu eleştiriyi vicdansızlar yapar

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Elazığ'daki depremden sonra bir enkazda ulaşılan yaralı depremzedenin Cumhurbaşkanı Erdoğan göçük alanına gelene kadar bekletildiği iftiralarına tepki gösterdi. Güllüoğlu "sosyal medyada yayılması üzerine "O haldeki bir yaralıyı bekletmeyi hiçbir arama kurtarmacı başına silah dayansa bile yapmaz ama bu eleştiriyi vicdansızlar yapar." ifadesini kullandı.

Haber Merkezi AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ ziyaretinde AFAD Başkanı Güllüoğlu'ndan bilgi aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ ziyaretinde AFAD Başkanı Güllüoğlu'ndan bilgi aldı.

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu bir Twitter takipçisinin sorusu üzerine paylaştığı mesajda, Serdar Akinan isimli gazetecinin dile getirdiği alçakça iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Vatandaşları kurtarırken tek önceliklerinin can güvenlikleri olduğunu kaydeden Güllüoğlu, "Uykusuzca, eksi 8 derecede, tehlikeli bir enkazda canını dişine takmış insanlar ancak saygı ve duayı hak eder" dedi.

"Elinizi kalbinize koyun"

Güllüoğlu, UMKE ekiplerinin yaralıya damar yolu açtığını belirterek, şunları ifade etti:

  • "Sedye geldi, sedyeye sabitlendi. Bizzat ben de enkaza çıkıp bunlara şahitlik ettim. Sonra da yaralı oradan tahliye edildi. O haldeki bir yaralıyı bekletmeyi hiçbir arama kurtarmacı başına silah dayansa bile yapmaz ama bu eleştiriyi vicdansızlar yapar. Uykusuzca, eksi 8 derecede, tehlikeli bir enkazda canını dişine takmış insanlar ancak saygı ve duayı hak eder. Elinizi kalbinize koyun, istediğinize inanın."

Valilikten suç duyurusu
Öte yandan Elazığ Valiliği, Serdar Akinan hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Valiliğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Enkazda kalan insanları kurtarmak için canları pahasına çalışan kurtarma ekiplerinin morallerini bozmak için yaptığı insanlık dışı yalan haberi sebebiyle, Elazığ Valiliğimizce Serdar Akinan hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz" ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şule öğretmenin kurtarılmasını anbean takip etti
OYNAT 00:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şule öğretmenin kurtarılmasını anbean takip etti
Enkaz bölgesine incelemelerde bulunmak üzere giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enkaz altında kalan Şule öğretmenin kurtarılmasını anbean takip etti.


Doğru yatırımın adresi OSB’ler
Ekonomi

Doğru yatırımın adresi OSB’ler

80 şehirde sayıları 334’e ulaşan Organize Sanayi Bölgeleri’nde, yaklaşık 2 milyon kişiye istihdam sağlanıyor. Yatırımcısına bir alt bölgenin avantajlarından yararlanma; emlak ve kurumlar vergisi muafiyeti gibi pek çok fırsat sunan alanlar, doğru yatırımın adresi olarak gösteriliyor.
Altın yıl sonu 340 lirayı görebilir!
Ekonomi

Altın yıl sonu 340 lirayı görebilir!

ABD-İran gerilimi ve ardından yaşanan koronavirüsün küresel piyasalarda oluşturduğu riskler altın fiyatlarını rekor seviyeye ulaştırdı. Son 10 yılda altının yüzde 420 değer kazandığına dikkat çeken uzmanlar, yıl sonunda gram altın için 340 lira tahmininde bulunurken, altına yatırım yapacaklara ise döviz gibi al-sat yapılacak bir emtia olmadığı için uzun vadeli yatırım çağrısında bulunuyor.
İstanbul'da toplu ulaşıma zam üstüne zam yapan UKOME'nun üye sayısı değişti
Ekonomi

İstanbul'da toplu ulaşıma zam üstüne zam yapan UKOME'nun üye sayısı değişti

İBB tarafından ulaşıma yapılan zamların karar merci olan ve İETT ve metro hatlarına yapılan yüzde 35'lik zamlarla gündeme gelen Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)'nin üye sayısında düzenleme gidildi. Resmi Gazete'de yer alan yönetmelikle Büyükşehir Belediyeleri Koordinasyon Merkezleri Yönetmeliğinin Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin üye sayılarının ve ağırlıklarının belirlendiği 17. maddesi yeniden düzenlendi. Karara göre, büyükşehir belediyelerini 11 üye, kamuyu ise 14 üye temsil edecek. Kamuyu daha önce 10 üye temsil ediyordu ve UKOME'de zam kararları çoğunluğun onayı ile alınıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.