|
Gündem

Bayfest ile bilim üssü olacağız

AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, yeni dönemde ilçede tüm okulların katılımıyla Teknofest’in benzeri bir festivali Bayfest adı altında düzenleyeceklerini söyledi. Yeni Şafak’a projelerini anlatan Aydıner, “1 yıl içerisinde bitecek olan projelerle, halkımız 11 bin 584 araç kapasiteli otoparka kavuşmuş olacak” dedi.

M. Şakir Saraç
M. Şakir Saraç
04:00 . 29/01/2019 Salı
Yeni Şafak
Atila Aydıner

Atila Aydıner

Bayrampaşa Belediye Başkanı ve AK Parti başkan adayı Atila Aydıner, Bayrampaşa’nın yeni vizyon ve yol haritasının detaylarını Yeni Şafak’a anlattı. Bayrampaşa'da otopark sorununa kalıcı çözümler üretmek için onlarca otopark projesini hayata geçirdiklerini ve yeni dönemde de bu hizmetlerin artarak devam edeceğini söyleyen Başkan Aydıner, “Şu an 13 tane parkın altına otopark inşa ediyoruz. Üstleri ise komple yeşil alan ve park alanı oluyor. Belediye binamızın önündeki düzenlenen alanın da altına 500 araçlık otopark yapılıyor.

TRAFİK SORUNU TARİH OLACAK

  • Şubat ayında bu hizmetimizi vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Şehir parkının içerisine yine 600 araçlık bir otopark kurduk. Otopark sorunu bizim temel projelerimizi oluşturdu. Göreve geldiğimde Bayrampaşa'da 2 bin 600 adet otopark vardı. Bugün 1 yıl içerisinde bitecek olan projelerle birlikte halkımız 11 bin 584 adet araç kapasiteli otoparka kavuşmuş olacak. Bayrampaşa otoparklarıyla anılan ve trafik sorununu çözmüş bir ilçe olacak” dedi.

YENİ METRO HATTI MÜJDESİ

Eski cezaevinin bulunduğu alanda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinin tamamlanmak üzere olduğunu müjdeleyen Aydıner, “Burada 2 bin 320 adet daire var. İsmet Paşa Mahallesi’nden vatandaşlar şu anda kendi evinde oturuyor. Daha sonra bu alanda yapılan kentsel dönüşüm projesindeki sıfır dairelerine geçecekler ve böylece kendi bulundukları konutu da boşaltma imkânına kavuşacaklar. İçinde ayrıca 300 yatak kapasiteli bir hastane de kurulacak. Yine bu araziye bir metro istasyonu getireceğiz. Böylece hastaneye ulaşımda da vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlanacak” şeklinde konuştu.

OTOBAN ÜSTÜNE MEYDAN

  • Eski cezaevi projesinin hemen yanında olan TEM bağlantı yolunun geçtiği kısmın da kapatılacağını ifade eden Aydıner, “Böylece Bayrampaşa’ya ortalama 10 bin metrekarelik yeni bir meydan kazandıracağız. Ve ilk defa otoban üstü bir meydan projesi hayat geçecek. Bayrampaşa eski bir yerleşim yeri olduğu için meydanı yok. İlk meydanımız burası olacak” dedi. Engellilere bakan kişilerin sosyal yaşama katılmaları için hazırladığı projenin detaylarını açıklayan Aydıner, “Gündüzlü Engelli Bakımevi’ni inşa ettik ve hizmete hazır hale getirdik. Engelli bir akrabanız veya tanıdığınız var ise, o engelli kişiyi, çocuğunuzu bir yere bırakıp gezmeye gitmeniz mümkün değil. Biz bu ailenin engelli bireyini bir gün sabahtan akşama kadar alıp tesisimizde psikologlarımız, doktorlarımız ve uzman personelimiz eşliğinde sabahtan akşama kadar gıdadan tutun da, kişisel bakım gibi her şeyini üstlenerek ilgileneceğiz. Akşam aileye teslim edeceğiz” diye konuştu.

70 BİN KİŞİYE SOSYAL DESTEK

İhtiyaç sahipleri ve hayırseverleri buluşturan ‘Hayır Kapısı’ uygulamasının meyvelerini aldıklarını aktaran Aydıner, “Vatandaşlarımızın ihtiyaç durumuna göre puanları var. Bu puan ile mağazamızda beğendikleri ihtiyaçlarını alıyorlar. Bir diğer ‘İyilik Gönülleri’ projesi ile ise, Whatsapp hattı üzerinden ihtiyacı olan veya zor duruma düşen vatandaşlara yardım ulaştırılmasına aracı oluyoruz. Kültürümüze de uygun biçimde birbirlerinden haberdar olmadan vatandaşlarımızın eşya ihtiyacından, ödeyemediği elektrik faturasına kadar tek yaşayanların ev temizliğinden tutun da kişisel bakımlarına kadar her türlü gereksinimleri karşılanıyor. Bu şekilde ortalama 4 yılda 45 bin 500 aileye yardım yaptık. 3 bin 500 aileye nakdi yardım yaparken bununla da kalmadık 21 bin aileye gıda yardımı yapıyoruz. Bayrampaşa'da gönül köprüleri oluşturuyoruz” şeklinde konuşan Aydıner, Bayrampaşa’da 1 tane bile ihtiyaç sahibi kalmaması için çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

BAYFEST GELİYOR

Aydıner, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezimiz sayesinde TÜBİTAK'tan her yıl sürekli ödüller alıyoruz. Bu başarılar bizlere yetmiyor tabi ki. TÜBİTAK ile beraber bir Bilim Merkezi kuracağız. Genç bilim adamlarımızı çeşitli illerden de davet ederek Bayrampaşa'nın da tüm okullarının katılımıyla Teknofest'in benzeri bir festivali BAYFEST (Bayrampaşa Festivali) adı altında hayata geçireceğiz. dedi.

  • Lunapark alanı halkın olacak
  • Kamulaştırma bedeli ödenen eski lunapark alanı için müthiş bir proje hazırladıklarını söyleyen Aydıner, “Bu alan çok önemli bir yerde ve yıllardır boş duruyor. Gelir gelmez burası için bir proje tasarladık. Oraya büyük bir meydan ve altına da 4 kat otopark yapıyoruz. 750 araçlık bir otopark olacak. Üstüne de Saraybosna'daki tarihi Osmanlı Çeşmesi’nin bir benzerini inşa edeceğiz. Çeşmenin yanı sıra meydan da tarihi bir saat kulesi de yapacağız. Burası da millet bahçesi olacak. Osmanlı-Selçuklu mimarisiyle de bir cami de yer alacak bu önemli projede” dedi.
  • TÜRK İSLAM SANATLARI ENSTİTÜSÜ FAALİYETTE
  • Bayrampaşa Belediyesi Türk İslam Sanatları Merkezi (TİSEM) marka adıyla 2017-2018 döneminde eğitime başladı. Merkezde 135 öğrenci çini, hat, minyatür, ebru, tezhip, mozaik, naht, kalem işi ve kündekari branşlarında temel ve akademik düzeyde eğitim alıyor.

Emeklilere İkinci Bahar Lokali


Bayrampaşa’da emekliler ve kadınların da unutulmadığını aktaran Atila Aydıner, “İkinci Bahar Lokalini kurduk. Burada çay, kahve televizyon gazete, kütüphane gibi her hizmeti sunuyoruz üstelik bedava. Böylece vatandaşlarımız güzel ve kaliteli vakit geçirebiliyorlar. Tesisimizi yaklaşık 200 kişi kullanıyor şu anda. Hatta artık haftanın 3 gününü de kadınlarımıza ayırmaya karar verdik. Gelin, günlerinizi burada yapın dedik. Kadınlarımız da çok ilgilendiler ve memnun oldular. Bu lokalin yenilerini Yenidoğan, Vatan ve Terazidere mahallelerinde de kuracağız. Bu projeyi önümüzdeki dönem tüm mahallelerde yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

#AK Parti
#Bayrampaşa
#Atila Aydıner
#31 Mart
#Seçim
4 yıl önce
default-profile-img
Bayfest ile bilim üssü olacağız
İstanbul'da ambulansa yol vermeyen konvoydakilere toplam 118 bin lira ceza uygulandı
Bazı ülkelerin Türkiye'ye yönelik güvenlik uyarılarıyla ilgili İçişleri'nden açıklama: Eylem emaresine rastlanmadı
Dünya soğuk ama onlar artık üşümeyecek
Dünya soğuk ama onlar artık üşümeyecek
Bakan Varank zırhlı tank kurtarıcıyı kullandı: Çok güçlü ve yetenekli