Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycana gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'a gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in daveti üzerine Azerbaycan'a gidecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev, Türkiye dışında ilk olarak Bakü'de düzenlenen TEKNOFEST'e iştirak edecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycana gidecek
​Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in davetine icabetle, 28 Mayıs 2022 tarihinde Azerbaycan'a günübirlik bir ziyaret gerçekleştireceklerdir." denildi.

TEKNOFEST'E KATILACAK

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız, Azerbaycan'ın Bağımsızlık Günü'ne denk gelen ziyaretleri çerçevesinde, Türkiye dışında ilk olarak Bakü'de düzenlenen 'Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST Azerbaycan'ın Seçkin Gözlemci Günü'ne iştirak edeceklerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Azerbaycanlı gençler TEKNOFEST'te konuştu: Erdoğan babamız bugün çağırsa savaşa gideriz
OYNAT 02:07
Azerbaycanlı gençler TEKNOFEST'te konuştu: Erdoğan babamız bugün çağırsa savaşa gideriz
Azerbaycan'da gerçekleşen TEKNOFEST'te gençlerin Türkiye hakkındaki düşünceleri bir kez daha iki ülke arasındaki bağların ne kadar kuvvetli olduğunu ve hiçbir ayrımcılık olmadığını hissettirdi: Eğer Türkiye topraklarında bugün bir gönüllük savaşı olursa gitmeye gönülden razıyım. Erdoğan'ın yeri bizim için ayrıdır.

Selçuk Bayraktar'dan Azerbaycan Türkçesiyle TEKNOFEST çağrısı
OYNAT 00:59
Selçuk Bayraktar'dan Azerbaycan Türkçesiyle TEKNOFEST çağrısı
TEKNOFEST Azerbaycan'ın açılışı öncesi, festivalin düzenleneceği Cyrstal Hall'de basın mensuplarıyla alan gezisi yapan Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycanlı basın mensubunun isteği üzerine Azerbaycan Türkçesi ile konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.