Gündem FETÖ üyeliğinden resen soruşturma

FETÖ üyeliğinden re'sen soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İçişleri Bakanlığı'nca açığa alınan vali, vali yardımcısı, kaymakam, genel müdür yardımcıları ve daire başkanları hakkında, FETÖ/PDY üyesi olmaktan re'sen soruşturma başlattı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
FETÖ üyeliğinden resen soruşturma
FETÖ'nün darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında görevli 246 mülki idare amiri açığa aldı. Sinop Valisi Yasemin Özata ile aralarında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da olduğu 29 merkez valisi de açığa alınanlar arasıdnda yer aldı. Açığa alınan diğer merkez valileri şunlar: “Ahmet Pek, Yusuf Yavaşcan, İbrahim Özçimen, Mehmet Ufuk Erden, Kasım Esen, Turhan Ayvaz, Veysel Dalmaz, Mehmet Oduncu, Abdurrahman Savaş, Abdülkadir Demir, Yusuf Mayda, Ali Çınar, Fatih Şahin, Ahmet Cengiz, Ahmet Zahteroğulları, Halil İbrahim Akpınar, Kenan Çiftçi, Necmettin Kalkan, Orhan Düzgün, Sabri Başköy, Said Vakkas Gözlügöl, Veysel Yurdakul, Yılmaz Arslan, Nurullah Çakır, Ahmet Turhan, Eyüp Tepe, Ahmet Aydın ve Abdurrahman Akdemir.”

RE'SEN SORUŞTURMA AÇILDI

Ankara Başsavcılığı, İçişleri Bakanlığı'nca açığa alındığı bildirilen vali, vali yardımcısı, kaymakam, genel müdür yardımcıları ve daire başkanları ve diğer personel hakkında, FETÖ üyesi olmaktan resen soruşturma başlattı. İçişleri Bakanlığı'nca açığa alındığı bildirilen vali, vali yardımcısı, kaymakam, genel müdür yardımcıları, daire başkanları ile diğer personel hakkında, FETÖ üyesi olmaktan re'sen soruşturma başlatıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.