Gündem FETÖnün tanık avı

FETÖ’nün tanık avı!

FETÖ’cüler, mahrem yapılanmasını korumak için yeni bir yola başvuruyor. İstihbarat birimlerinin ulaştığı bilgiye göre, mahrem imamların altında görev yapan er ve erbaşlara ulaşan örgüt, “tanık ifadesi vermeyin” diye tehdit ediyor. TSK içerisinde deşifre olmamış askerlere de “Mahremlerin adını vermeyin” deniliyor

Abone Ol Google News
Şahin Şen Yeni Şafak
FETÖ’nün tanık avı! İstihbarat birimleri mahrem yapının yeni planını deşifre etti
Arşiv

FETÖ’nün askeri mahrem yapılanmasında deşifre olan üyelerini soruşturmalardan kurtarmak için başvurduğu yöntemler istihbarat birimlerince tek tek deşifre ediliyor. Örgütün TSK mahrem yapılanmasına yapılan operasyonlarda adli işlem gören FETÖ’cü eski askerlerin, ardışık arama soruşturmalarını akamete uğratmak için askerlik görevlerinde emirleri altında bulunan er ve erbaşları aradığı ortaya çıktı. TSK içerisindeki kripto örgüt üyelerinden er ve erbaşlara ait iletişim bilgilerini temin eden FETÖ’cü eski askerlerin er ve erbaşlardan kendilerini görev için aradıkları yönünde tanık ifadesi vermeleri için ikna etmeye çalıştığı belirlendi.

YAKALANIRSANIZ İSİM VERMEYİN

  • Örgütün TSK yapılanması içerisinde faaliyet göstermiş fakat deşifre olmamış askerlerin, kendilerinden sorumlu olan mahrem imamlara aracılar vasıtasıyla ulaşarak, yakalanmaları durumunda kendilerini deşifre etmemeleri yönünde talepte bulundukları da istihbarat birimlerince tespit edildi. FETÖ’nün güncel yapılanma faaliyetleri kapsamında avukatlık yapılanmasına önem verdiği, avukatların gaybubet ve yeni açılmış örgüt evlerine para akışını sağladığı ve adli bilgileri temin ederek mahrem imamlara aktardığı ortaya çıkarıldı. Örgüt içerisinde güncel yapıda görev verilecek ya da yurt dışına çıkartılması istenen FETÖ’cülerin adli durumlarının güncel avukatlar yapılanması tarafından öğrenildiği de belirlendi.

OPERASYONEL HAT PAZARI

İstihbarat birimlerinin yaptığı çalışmalarda FETÖ’cülerin örgütsel görüşme ve toplantılarda kullandıkları operasyonel GSM hatlarını nasıl temin ettiği de ortaya çıkarıldı. İstihbarat birimlerinin yaptığı çalışmalarda, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde açık GSM hattı pazarının olduğu ve FETÖ’cülerin açık GSM hattı satanlarla iletişime geçerek örgütsel görüşmelerde kullanmak üzere GSM hattı satın aldığı belirlendi.

AVRUPA’DAN GÖNDERİYORLAR

Yabancı kişiler üzerine açılan ya da para karşılığında 3. kişiler üzerine açılan GSM hatlarını FETÖ’cülerin toplu olarak satın alıp örgüt evlerine dağıttığı ve bu sayede polis teknik takipten kurtulmaya çalıştığı da tespit edildi. Avrupa ve ABD’de bulunan örgüt üyelerinin de 3. kişiler üzerine aldıkları GSM hatlarını Türkiye’de güncel yapı içerisinde faaliyet yürüten FETÖ’cülere gönderdiği de raporlara yansıdı.

FETÖ'nün kamu mahrem yapılanmasına yönelik Ankara merkezli 19 ilde operasyon
GÜNDEM
FETÖ'nün kamu mahrem yapılanmasına yönelik Ankara merkezli 19 ilde operasyon

Eski kaymakam maaşının yüzde 15'ini FETÖ'ye verdiğini itiraf etti
GÜNDEM
Eski kaymakam maaşının yüzde 15'ini FETÖ'ye verdiğini itiraf etti
Borsada yukarı adım kuralı bugün de devam edecek
Ekonomi

Borsada yukarı adım kuralı bugün de devam edecek

Borsa İstanbul AŞ, BIST 50 endeksinde yer alan paylara yönelik 14-28 Eylül'de uygulanan açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının bugünkü seansta da devam edeceğini duyurdu.
Derbi öncesi olay görüntüler: Satırla Vodafone Park'ın önüne gelip kavga çıkardılar
Spor

Derbi öncesi olay görüntüler: Satırla Vodafone Park'ın önüne gelip kavga çıkardılar

Vodafone Park önünde 25-30 kişilik bir grup Beşiktaş aleyhine sloganlar attı. Gruptakilerden bazılarının elinde satır olduğu görüldü. Başka bir grubun gelmesiyle çıkan kavga sonrası meşale ve satırla gelen grup uzaklaştı.
Kırgızistan'ın FETÖ bağlantılı Eğitim ve Bilim Bakanı Beishenaliev'in rüşvet alırken suçüstü yakalandığı anların görüntüleri ortaya çıktı
Dünya

Kırgızistan'ın FETÖ bağlantılı Eğitim ve Bilim Bakanı Beishenaliev'in rüşvet alırken suçüstü yakalandığı anların görüntüleri ortaya çıktı

Kırgızistan'ın FETÖ bağlantılı Eğitim ve Bilim Bakanı Almazbek Beishenaliev, rüşvet alırken suçüstü yakalandı. Beishenaliev'in rüşvet alırken suçüstü yakalanması ve gözaltına alındığı anların görüntüleri Kırgız İçişleri Bakanlığı tarafından kamuoyuna servis edildi. Beishenaliev’in yabancı öğrencileri üniversitelere kaydettirmek için 110 bin dolar rüşvet aldığı ifade edilen açıklamada, soruşturma sonucunda tüm bilgilerin verileceği kaydedildi. Beishenaliev'in tutuklanması ülkedeki diğer FETÖ'cüleri panikletti. FETÖ bağlantılı bir diğer Sosyal-Demokrat Partisi Vekili Canar Akaev, Kırgız Meclisi'ndeki konuşmasında Beishenaliev'in tutuklanmasına ve görüntülerinin servis edilmesine tepki gösterdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.