Gündem Göçe karşı iş yeri açma projesi

Göçe karşı iş yeri açma projesi

Türkiye’ye ilk ziyaretini yapan Taliban heyetinin temaslarında insani gündem ağırlığı oluşturdu.

Abone Ol Google News
Yasemi Asan Yeni Şafak
Göçe karşı iş yeri açma projesi
Arşiv

Taliban Geçici Hükumeti Dışişleri Bakan Vekili Emirhan Muttaki ve beraberindeki heyet, Ankara temaslarının 2’nci gününde önce Türk Kızılay’a ziyarette bulundu. Taliban heyeti, Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan ile görüştü. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Altan ve Muttaki açıklama yaptı.

İNSANİ YARDIMA DEVAM

Altan, Taliban heyetinin yardım taleplerine ilişkin, “Özellikle insani yardımlar, kış yardımları başta yakacak ve kıyafet olmak üzere kıtlıkla alakalı sorun var. Sağlıklı içme suyu sorunları var. Eğitimde kırtasiye ve benzeri talepleri var. Şu ana kadar orada Afganistan’dan göçü engellemek için 65 tane küçük iş yeri açtık. Bu iş yerlerinin devamını talep ediyorlar. Özellikle dul, yetim ailelere de yardımların artırılmasını talep ediyorlar” diye konuştu. Muttaki ve beraberindeki heyeti daha sonra AFAD’a gitti. Afgan heyeti önceki akşam da Diyanet İşleri Başkanlığı ile görüşmüştü.

AB Afgan göçüne hazır olmalı
DÜNYA
AB Afgan göçüne hazır olmalı

ABD’nin Afgan oyunu: Türkiye hiç kimsenin bekleme odası değil
GÜNDEM
ABD’nin Afgan oyunu: Türkiye hiç kimsenin bekleme odası değil

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.