|

Gurbetçinin çilesi 31 Mart'ta bitecek

Anadolu'daki küçük İsveç olarak bilinen Konya’nın Kulu ilçesinin AK Parti'nin adayı Murat Ünver, yurt dışında yaşayan gurbetçilerin Kulu’daki bürokratik sorunlarının giderilmesi için belediye bünyesinde Yurtdışı Danışma Birimi kuracaklarını söyledi.

Yasemin Asan
10:19 - 8/03/2019 Cuma
Güncelleme: 10:29 - 8/03/2019 Cuma
Yeni Şafak
Anadolu’nun küçük İsveç Belediye Başkan adayı Ünver:  "Yurtdışı Danışma Birimi kuracağız."
Anadolu’nun küçük İsveç Belediye Başkan adayı Ünver: "Yurtdışı Danışma Birimi kuracağız."

Anadolu'daki küçük İsveç olarak bilinen Konya’nın Kulu ilçesinin AK Parti’nin adayı Murat Ünver, projelerini Yeni Şafak’a anlattı.

MAHALLENİN İHTİYACINA GÖRE ÇÖZÜM ÜRETİLECEK

"Belediye işi gönül işi" sloganıyla seçim çalışmalarını sürdüren Ünver, "Bütün mahallelerimizin tüm ihtiyaçlarını bilerek ve en iyi şekilde bu ihtiyaçlara çözüm bulmak amacıyla yola çıktık. Vatandaşımızla birebir hasbihal ederek esnafın, pazarcının, öğrencinin, işçinin, sporcunun, yaşlının, gencin hatırını sorup dertlerini dinleyerek ilçemizin sorunlarını açığa çıkartacağız ve sorunların çözümünde de vatandaşlarımızdan fikir alacağız. Ortaya çıkan en iyi sonucu da uygulayarak çözümü bulmuş olacağız" dedi.

OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLECEK

Kulunun sosyo-ekonomik gücüne güç katacak organize sanayi bölgesini en kısa zamanda faaliyete geçireceklerini belirten Ünver, "Doğalgaz çalışmasını 3 yılda tamamlayacağız. Yüksek okulumuza 4 yıllık bölümler getirerek, Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdunu yeniden açacağız. Atatürk Caddesini, Büyük Şehir Belediyemizle birlikte prestij caddesi olarak tanzim edeceğiz. Atatürk Caddesi’nin ve çarşı merkezinin otopark sorununu çözeceğiz. En az 800 araçlık otopark oluşturacağız" diye konuştu.

HARADA MİDİLLİ VE RAHVAN ATLARI YETİŞTİRECEĞİZ

Sokak hayvanları için barınak ve beslenme istasyonları kuracaklarını belirten Ünver, "Büyükşehir Belediyemiz tarafından ilçemize yarı Olimpik yüzme havuzu yapılmasını sağlayacağız. Millet Bahçesi Projesi kapsamında Değirmenözü, Alpaslan Türkeş ve Kozanlı Gökgöl parklarımızı genişleterek daha kullanışlı, modern piknik ve dinlenme alanları haline dönüştüreceğiz. Değirmenözü parkında oluşturulacak küçük bir harada midilli ve rahvan atları yetiştirerek burada vatandaşlarımızı ata geleneği ve sporu olan biniciliğe teşvik edeceğiz" şeklinde konuştu.

YURT DIŞI DANIŞMA BİRİMİ KURACAĞIZ

Belediyemiz bünyesinde yaşlı bakım evi oluşturarak ihtiyar, kimsesiz, bakıma muhtaç vatandaşlarımızın her türlü hizmetin karşılayacaklarını söyleyen Ünver, "Ticaret borsa merkezinin ilçemize kurulması için arsa tahsisi dahil her türlü kolaylığı sağlayıp, çiftçilerimizin ürününe değer kazandıracak bütün destekleri vereceğiz. Yurt dışında yaşayan gurbetçilerimizin Kulu’daki bürokratik sorunlarının giderilmesi için belediyemiz bünyesinde Yurtdışı Danışma Birim kuracağız" ifadesini kullandı.

#Murat Ünver
#Kulu
5 yıl önce