|
Gündem

Haymana Mutabakatı Heyeti'nden Saadet Partisi'ne sert bildiri: 6 Mart Milli Görüş tarihine kara bir gün olarak geçmiştir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6 Mart günü Saadet Partisi Genel Merkezi önünde cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan etmesine Saadet Partisi tabanından tepki geldi. Haymana Mutabakatı Heyeti sert bir bildiri yayınlayarak Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıktıklarını duyurdu. 6 Mart'ın Milli Görüş tarihine 'kara bir gün' olarak geçtiği belirtilen açıklamada, "Mukaddes dava 'kazanacağız avuntusuyla' 3-5 vekilliğe peşkeş çekilmiştir. Mevcut yönetim ihanet etti, meşruiyetini kaybetti" ifadelerine yer verildi.

17:31 . 9/03/2023 Perşembe
Yeni Şafak
Temel Karamollaoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu.

Temel Karamollaoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu.

Altılı Masa'nın 6 Mart 2023 günü Saadet Partisi Genel Merkezi'nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu'nun adaylığını duyurmasının yankıları sürüyor. Saadet Parti'sine Haymana Mutabakatı Heyeti'nden sert bir bildiri geldi. Haymana Mutabakatı Heyeti Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Yaşar'ın yayımladığı bildiride şu ifadeler yer aldı:


"Kıymetli Milli Görüşçüler, Aziz Milletimiz;
Haymana Mutabakatı Heyeti olarak öncelikle yaşanan büyük depremden dolayı ülkemize ve milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Biz tarihin en güçlü milletiyiz, nice büyük olayları, savaşları, afetleri, birlik beraberlik içinde, iman ve inançla nasıl aştıysak, inşaallah bu büyük acıyı da hep beraber aşacağız.
6 Mart Milli Görüş tarihine kara bir gün olarak geçmiştir!
Saadet Partisi Genel Merkezi önünde 6 Mart 2023 tarihinde yaşananlar ve atılan sloganları şuurlu Milli Görüşçüler kendilerine yapılmış bir hakaret olarak görmüşlerdir. Davamız adına üzüntü verici olan bu görüntüler ve sloganların genel merkez yönetimi tarafından makul karşılanması yarım asırlık davamızın inkârı olmuştur.
Milli Görüş hareketi yarım asırdır milyonlarca inançlı insanların emeği, gözyaşı, duası ve üstün gayretleriyle vücut bulmuştur. Ayrıca 1,5 milyar İslam âleminin umudu olmuş muazzam bir birikime sahiptir. Hal böyle olunca henüz verilip verilmeyeceği meçhul olan bir cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ile 3-5 vekillik karşılığında kazanan tarafta olacağız avuntusuyla mukaddes dava peşkeş çekilmiştir. Bu sebepledir ki Saadet Partisinin mevcut yönetimi davasına ihanet etmiş, milletimizin nezdinde meşruiyetini kaybetmiştir.
Aziz Milletimiz, Kıymetli Milli Görüşçüler!
Uzun zamandır Saadet Partisi yönetiminin 6’lı masa içerisindeki duruşu, dünya ve ülkemiz meselelerine bakışı ve Milli Görüşçü bir aday çıkarmama konusundaki ısrarlı tutumu ile alakalı olarak uyarılarımızı yapmıştık. Bu güne kadar davamız adına sürecin bu noktaya gelmemesi için her türlü gayreti gösterdik. Saadet Partisi yönetiminin davamıza, Milli Görüşçülere ve milletimize güveni kalmamıştır.
Saadet Partisi yönetimi, şu haliyle bu milletin inançlarıyla, değerleriyle, kültürüyle ve tarihiyle kavga etmiş, büyük tahribatlar yapmış partilerin karargâhına dönüşmüştür. Saadet Partisi yönetiminin girmiş olduğu bu yol, almış olduğu bu karar asla Milli Görüş Hareketini ve Hareketimizin tertemiz mensuplarını bağlamaz. Milli Görüş leke tutmaz bir kumaştır. Kin ve nefretle hareket etmeyen bir ahlaka sahiptir. Milletimizi; işbirlikçi, küreselci ve ihanet şebekelerine bırakmayacak bir cihat karargâhıdır.
Saadet Partisi yönetiminin ittifaka yönelik almış olduğu bu karar sadece parti genel merkezini bağlamakta olup Milli Görüş hareketini oluşturan diğer MİLKO kuruluşlarımızın kahir ekseriyetini bağlamamaktadır. Dolayısıyla bu kararın 6’lı masaya olumlu bir oy etkisi olmayacaktır. Her ne kadar açıkça ifade etmeseler de teşkilat mensuplarımızın büyük bir çoğunluğu bu durumu asla tasvip etmemektedir.
  • Yaşanan bu süreç bizlere Milli Görüş hareketi lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın şu sözünü hatırlatmaktadır.
  • “Siyonizm öyle ustadır ki,
  • Kim ? Ben mi ? Ben, hiç Siyonizm’e hizmet eder miyim!
  • Şarkısını söylettirerek, kendi ordusunda askeri talim yaptırır.”
  • Değerli Milli Görüşçü kardeşlerimiz!
  • İnancımızda ümitsizliğe yer yoktur.
Milli Görüş Hareketinin şerefli mensupları tarihin her döneminde olduğu gibi, bugünde Anadolu’nun her karışından iman olup fışkıracaktır. Oynanan oyunları bozacaktır. Ahlak ve maneviyatı, adaleti, birliği ve ümmet şuurunu ortaya koyacaktır.
Haymana Mutabakatı Heyeti, Milli Görüşün çürümeyen köküdür. Bozulmayan dallarıdır. Hareketimizin bizzat gövdesidir.
Haymana Mutabakatı Heyeti olarak önceki açıklamalarımızda belirttiğimiz gibi, Milli Görüş değerlerine sahip olmayan bir adaya asla destek vermeyeceğimizi tekrar beyan ediyoruz.
Bu çerçevede bizler, Saadet Partisi yönetiminin CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına onay vermesi ile ilgili kararını tanımadığımızı kamuoyuna duyuruyoruz.
Bundan böyle Saadet Partisi yönetiminin hiçbir sözü ve kararı bizim için muteber ve geçerli değildir.
Haymana mutabakatı heyeti, seçim tarihinin açıklanmasının akabinde toplanacaktır. Partimizin mevcut gidişatından rahatsız olan camiamızın önemli şahsiyetlerini toplantıya davet ederek, seçimlerde izleyeceği yolu geniş katılımlı bir istişareyle belirleyecektir.
Alacağımız kararların ve yapılacak seçimlerin milletimize, İslam âlemine, hareketimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini cenabı Allah’tan niyaz ederiz."

#Haymana Mutabakat
#Saadet Partisi
#Milli Görüş
7 ay önce
default-profile-img