Gündem HDP mafyalaştı Teşkilatlar çek senet tahsilatı işine girdi

HDP mafyalaştı: Teşkilatlar çek senet tahsilatı işine girdi

Çoğu uyuşturucudan olmak üzere gelir kaynakları kurutulan terör örgütü PKK, siyasi uzantısı HDP üzerinden şimdi de mafyatik işlere yöneldi. Komisyonla çek-senet tahsilatı yapan HDP’nin, eşinden şiddet gördüğü için evden kaçan kadını, kocasına zorla teslim etme karşılığında para aldığı da kayıtlara geçti.

Şahin Şen Yeni Şafak
​HDP mafyalaştı: Teşkilatlar çek senet tahsilatı işine girdi
İstanbul’da terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda, aralarında HDP Beyoğlu İlçe Eş Başkanı Mehmet Sait Bor’un da bulunduğu 12 şüpheli gözaltına alınmıştı.

İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüklerinin ortak çalışmasıyla terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması ve HDP’ye yönelik düzenlenen operasyonun detaylarına Yeni Şafak ulaştı. Ulaşılan bilgiye göre, HDP teşkilatlarında daha önce KCK soruşturmasında gündeme gelen paralel mahkemelere benzeyen bir yapılanmaya gidildi. Kandil’in talimatıyla parti teşkilatında “halkla ilişkiler birimi” adı altında birimler kuruldu. Bu kurumlara PKK tarafından görevlendirilen sözde hakim ve üyeler atandı.

HDP'li Garo Paylan'dan CHP ve İYİ Parti'ye sert sözler: 'HDP ile beraber misiniz?' deyince inkar ediyorlar bu büyük bir sıkıntı
GÜNDEM
HDP'li Garo Paylan'dan CHP ve İYİ Parti'ye sert sözler: 'HDP ile beraber misiniz?' deyince inkar ediyorlar bu büyük bir sıkıntı

KOMİSYON ALDILAR

  • Bu komisyonlar örgüt adına yargılamanın ötesine geçerek, komisyon karşılığında ticari anlaşmazlıklara da el attı. Alacak-verecek meselesi olan örgüt yandaşları, anlaşmazlık yaşadığı konuları bu komisyona taşıdı. Sözde “halkla ilişkiler birimi” ise komisyon karşılığında çek-senet ve alacak tahsilatı yaptı. Örgüt, tahsilat için zaman zaman kaba güç ve tehdide başvurdu.

İYİ Parti-HDP gerilimi yükseliyor: 
Aday atışması
GÜNDEM
İYİ Parti-HDP gerilimi yükseliyor: Aday atışması

DAYAKÇI KOCAYA DA YARDIM!

İstanbul HDP il Başkanlığı’nda kurulan sözde birim, aileler arasındaki anlaşmazlıkları para karşılığında el attı. Kadın hakkı savunuculuğunu kimseye bırakmayan parti, sözde birime yapılan bir başvuru üzerine eşinden şiddet gördüğü için İstanbul’a kaçan bir kadını da eşine teslim etmeye çalıştı. Yine soruşturma dosyasına giren bilgiye göre bu birimde sözde hakim olarak çalışan A.S.’nin, eşinden şiddet gördüğü için Mardin’den İstanbul’a kaçan bir kadının peşine düştü. Dayakçı kocanın başvurusu üzerine kadının çalıştığı yeri bulan HDP’liler iş yerinde olay çıkartarak kadını işten attırdı. Önceki gün gerçekleştirilen operasyonda bu komisyonda faaliyet gösteren örgüt üyeleri gözaltına alındı.

HDP iddianamesi AYM'ye sunuldu: 15 gün içinde karar verilecek
GÜNDEM
HDP iddianamesi AYM'ye sunuldu: 15 gün içinde karar verilecek

Önce parti sonra Kandil

  • 8 ilçedeki 11 adreste düzenlenen operasyonda gözaltına alınanlar arasında bulunan Beyoğlu HDP ilçe eş başkanı Mehmet Sait Bor’un terör örgütüne eleman kazandırmada aktif alarak çalıştığı ortaya çıktı. Bor’un bu konudaki çalışmalarını 2020 yılının Kasım ayında teslim olan terörist B.E., deşifre etti. Örgüte, 2019 yılında HDP İstanbul İl Başkanlığı aracılığıyla katıldığını aktaran B.E., PKK tarafından “güvenli ev” olarak ilan edilen Beyoğlu HDP ilçe eş başkanı Mehmet Sait Bor ve 3 ay önce örgüte yardım ve yataklıktan gözaltına alınan eşi Remziye Bor’un evinde 3 gün kaldığını söyledi. Terörist, özel bir araçla İstanbul’dan alınarak Diyarbakır HDP il başkanlığına ardından da PKK’nın dağ kadrosuna götürüldüğünü aktardı. Bu ifade doğrultusunda Bor gözaltına alındı.

HDP iddianamesi AYM'ye sunuldu: 15 gün içinde karar verilecek
GÜNDEM
HDP iddianamesi AYM'ye sunuldu: 15 gün içinde karar verilecek

Çaycıya bak!

Operasyonda gözaltına alınanlardan birisi de İstanbul HDP il başkanlığında çaycı gibi gözüken M.T., oldu. Yine terör örgütünün dağ kadrosu tarafından görevlendirilen M.T.’nin, İstanbul HDP il başkanlığına giden, özellikle çocuk ve gençlerle ilgilendiği, onlara terör örgütü konusunda ideolojik propaganda yaptığı tespit edildi. M.T.’nin ikna ettiği çocuk ve gençleri örgüt propagandasının yapıldığı toplantılara soktuğu da polis tespitlerine yansıdı.

Abone Ol Google News
Sultangazi'de 5 katlı binada yangın: 5'i çocuk 7 kişi itfaiye merdiveniyle kurtarıldı
Gündem

Sultangazi'de 5 katlı binada yangın: 5'i çocuk 7 kişi itfaiye merdiveniyle kurtarıldı

İstanbul'da kuvvetli yağış sonrası Sultangazi'de bir binanın zemin katında su tahliyesi yapıldığı sırada jeneratör yandı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek, binada mahsur kalan 5'i çocuk 7 kişiyi merdiven aracıyla kurtardı.
Milli gemiye özel amblem: İçinde birçok mesajı barındırıyor
Gündem

Milli gemiye özel amblem: İçinde birçok mesajı barındırıyor

Seri üretim hattından çıkan ilk milli güdümlü füze Atmaca'nın test atışının yapıldığı TCG Kınalıada için özel olarak hazırlanan amblem, içinde barındırdığı birçok mesajla dikkati çekiyor. Tarihte kurulan büyük Türk devletleri, amblemdeki 16 yıldızla temsil edilirken harita da geminin mavi vatandaki hak ve menfaatleri koruma iradesini simgeliyor. Göğe yükselen roket ucundaki yıldız ve çok katmanlı gökyüzü ile geminin Atmaca güdümlü mermisiyle kazandığı uzun menzilli angajman yeteneği anlatılırken yeni nesil milli savaş yönetim sistemi Advent'i ilk kullanan gemi olduğu da bulutların arasına gizlenen figürle sergileniyor.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan komşulara mesaj: Provokasyonlardan vazgeçin
Gündem

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan komşulara mesaj: Provokasyonlardan vazgeçin

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Diplomasi Forumu'nun sona ermesi nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, AB, Yunanistan'a ve Ermenistan'a mesaj verdi. "Yunanistan'ın tahriklerden ve kışkırtıcı adımlardan, provokasyondan vazgeçmesi lazım" diyen Çavuşoğlu, Ermenistan'a da Azerbaycan'la iyi geçinme ve komşularının toprağına göz dikmeme çağrısı yaptı. AB'nin Türkiye'yi oyalamaması gerektiğini ifade eden Çavuşoğlu, "AB artık masaya dönmeli, somut adımlar atmalı. Türkiye'yi oyalamasınlar. İlişkilerimizi geliştirmek istiyoruz" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.