Gündem Her saldırıda rol aldı

Kılıçdaroğlu her saldırıda rol aldı

Her saldırıda rol aldı

ABD’deki 17/25 Aralık kumpasıyla aynı anda harekete geçen Kılıçdaroğlu, kritik zamanlarında hep Türkiye karşıtı pozisyon aldı.

Nur Banu Aras Yeni Şafak
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu

* ESED’E BENZETTİ: Kılıçdaroğlu 2013 yılında Gezi olayları sürecinde Avrupa Parlamentosu’nda yaptığı konuşmada o dönem başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ı Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a benzetti. Seçimle iş başına gelen Erdoğan’ı halkını katleden diktatörle aynı kefeye koydu. Suriye’de iç savaşın başladığı dönemlerde Esad’dan çok Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, bununla yetinmeyerek Suriye’ye bir de heyet gönderdi.

* FETÖ İLE PASLAŞTI: Kılıçdaroğlu gerek FETÖ savcılarınca MİT Müsteşarının ifadeye çağrılması gerek 17-25 Aralık hükümete karşı darbe teşebbüsünde izlediği politika gerekse de yine FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkan MİT tırları olayında eleştirilerini tırmandırdı.

* KIRMIZI KİTABA RAĞMEN FETÖ: Türkiye Cumhuriyeti’ne bir tehdit olarak 2015 yılının Ocak ayında kırmızı kitaba girdi. Ancak buna rağmen Kılıçdaroğlu, Şubat 2015’te FETÖ’nün öncü yayın organı Zaman'ın Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’yla görüştü. Hükümet ve Erdoğan karşıtlığı konusunda FETÖ ile söylem birliği yaptı. Ekim 2015’te ise terör örgütünün televizyonu STV’de bir programa katıldı.

* TERÖRİSTE 'ARKADAŞLAR' DEDİ: Kılıçdaroğlu, iktidarın bazı çevreler tarafından hedef tahtasına konduğu Diyarbakır Barosu eski başkanı Tahir Elçi’nin PKK’lı teröristler tarafından öldürülmesinden sonra Diyarbakır Barosu’nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Diyarbakır’da hendek kazanlara ve barikat kuranlara seslenerek “Barikatları kuran arkadaşlara diyorum ki lütfen vasiyeti yerine getirin” dedi.

* KONTROLLÜ DARBE: Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz FETÖ’cü hain darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen olağanüstü hali “saray darbesi” olarak niteledi. Ancak FETÖ ile topyekün mücadele verilirken, örgüt üyelerinin tutuklanmaya başlamasının ardından, Türkiye’nin 251 şehit verdiği darbe girişimini ‘kontrollü darbe’ olarak nitelendirdi.

REKLAM

* SON ÖRNEK İDLİB: Kılıçdaroğlu İdlib operasyonunu haklı bulduğunu belirtti ama muhtemel şehitlerin sorumlusunun Erdoğan olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, “Türkiye halkı AK Parti’nin yanlış Suriye politikasının bedelini ödemeye devam etmektedir. Her şehidin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Küresel saldırılara hizmet ediyor
GÜNDEM
Küresel saldırılara hizmet ediyor

Siyaset çöplüğüne gidecek
GÜNDEM
Siyaset çöplüğüne gidecek

30 milyar dolar
iddiası da yalan
GÜNDEM
30 milyar dolar iddiası da yalan

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.