Gündem İran Genelkurmay Başkanı Bakiri Türkiyede

İran Genelkurmay Başkanı Bakiri Türkiye'de

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri beraberindeki heyet ile Türkiye'ye geldi. Genelkurmay karargahında Genelkurmay Başkanı Akar ile görüşen Bakiri'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Savunma Bakanı Canikli ile görüşeceği bildirildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İran Genelkurmay Başkanı Bakiri Türkiyede
​İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri ile Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar.

Suriye ve bölgedeki gelişmeler diplomatik girişimleri de hızlandırdı. İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, Türk mevkidaşı Hulusi Akar’ın davetlisi olarak üst düzey bir askeri heyetle Türkiye’ye geldi.

Genelkurmay karargahında başlayan görüşmenin ardından Bakiri'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile de görüşme yapması bekleniyor.

İran heyeti Türkiye'deki temasları üç gün sürecek. Bakıri'nin Türkiye ziyaretinde, "terörle mücadele, bölgesel gelişmeler, savunma alanındaki ikili ilişkiler ve sınır işbirliği" konularının başlıca konular olarak ele alınacağı belirtildi.

Ankara’ya kritik ziyaretler
GÜNDEM
Ankara’ya kritik ziyaretler

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.