Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem İstanbulda ölü bulunan eski İngiliz ajanının evinden harita ve kroki çıktı

İstanbul Karaköy'de ölü bulunan eski İngiliz ajanının evinden harita ve kroki çıktı

İstanbul'da ölü bulunan eski İngiliz ajanının evinden harita ve kroki çıktı

İstanbul Karaköy'de, ev olarak da kullandığı ofisinin önünde ölü bulunan eski MI6 ajanı James Gustaf Edward Le Mesurier'in ön otopsisi tamamlandı. İlk belirlemelerde ölüm nedeni yüksekten düşmeye bağlı iç kanama olarak tespit edilen Le Mesurier'in kesin ölüm nedeni, alınan kan örneğine yapılan incelemeyle ortaya çıkacak. Evinden harita ve krokiler çıktığı öne sürülen eski istihbarat subayının ölümündeki soruşturmaya cinayet büronun yanı sıra Terör ve İstihbarat Şube Müdürlükleri de dahil oldu.

Haber Merkezi DHA
İstanbul Karaköyde ölü bulunan eski İngiliz ajanının evinden harita ve kroki çıktı
James Gustaf Edward Le Mesurier

Beyoğlu Karaköy’deki ofisinin bulunduğu sokakta cesedi bulunan eski İngiliz istihbaratı MI6 ajanı James Gustag Edward Le Mesurier'in ölümüyle ilgili çok yönlü soruşturma sürüyor. Tüm detayların tek tek incelenip, araştırıldığı soruşturma kapsamında, Le Mesurier'in Adli Tıp Kurumu’ndaki ilk otopsisi tamamlandı. Eski ajanın ölüm nedeninin ilk bulgulara göre yüksekten düşmeye bağlı iç kanama olduğu ortaya çıktı.

Eski İngiliz askeri görevlisi İstanbul'da ölü bulundu
GÜNDEM
Eski İngiliz askeri görevlisi İstanbul'da ölü bulundu

Kan sonucuna göre otopsi raporu hazırlanacak

James Gustag Edward Le Mesurier'in cesedinden kan örneği alındığı, kanda yapılacak laboratuvar incelemesinin tamamlanmasıyla da kesin ölüm nedeninin belirleneceği bildirildi.

15 gün önce ‘intihar edeceğim’ dedi
GÜNDEM
15 gün önce ‘intihar edeceğim’ dedi

Olayın ardından polis ekiplerinin, Le Mesurier'in yaşadığı evde yaptığı araştırmada harita ve krokiler bulunduğu ileri sürüldü.
Olayın ardından polis ekiplerinin, Le Mesurier'in yaşadığı evde yaptığı araştırmada harita ve krokiler bulunduğu ileri sürüldü.

Mesurier'in ölmeden önce hap ya da uyuşturucu alıp almadığı da araştırılacak. Yapılacak incelemenin önümüzdeki hafta tamamlanması beklendiği, gelen inceleme sonunda da kesin ölüm nedeninin yer alacağı otopsi raporunun hazırlanacağı kaydedildi.

Evde harita ve krokiler bulundu

Olayın ardından polis ekiplerinin, Le Mesurier'in 1 yıllık eşi ile yaşadığı evde yaptığı araştırmada harita ve krokiler bulunduğu iddia edildi. Harita ve krokilerin nereye ait olduğu ise araştırılırken, soruşturmaya İstanbul Cinayet Büro Amirliği'nin yanı sıra Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri de dahil oldu.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.