Gündem Kabinede sürpriz ayrılık

Kabinede sürpriz ayrılık

Başbakan Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifa ettiğini açıkladı. Yıldırım, Çalışma Bakanı olan Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı'na atandığını açıkladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu ise yeni Çalışma Bakanı oldu.

Haber Merkezi AA
Kabinede sürpriz ayrılık
Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifasıyla yerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu'nun atandığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ı, Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde kabul etti.

Başbakan Yıldırım, kabulün ardından kabinede yapılan değişikliğe ilişkin açıklamaya yaptı.

Yıldırım, "İçişleri Bakanımız Bursa Milletvekili Efkan Ala'nın istifasıyla boşalan bakanlığa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na da Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu atanmıştır. Kamuoyuna bu bilgileri sunuyorum." diye konuştu.

İçişleri Bakanlığı görevini bırakan Efkan Ala'ya hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Başbakan Yıldırım, yeni görevlerine atanan bakanlara da başarı dileğinde bulundu.Devir teslim yarın

Kabinedeki değişikliklerin ardından devir teslim törenleri yarın yapılacak. Çalışma Bakanlığı'nda saat 13.00'te, İçişleri Bakanlığı'nda ise saat 14.00'te devir teslim yapılacak.

Kabine'de sürpriz değişiklik
OYNAT 02:45
Kabine'de sürpriz değişiklik
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'yla yaptığı görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım' İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın görevinden ayrıldığını açıkladı. Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanı olarak atandığını açıkladı. Başbakan Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu'nun atandığını söyledi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.