Gündem Konya ve Karaman için çok kuvvetli sağanak uyarısı

Konya ve Karaman için çok kuvvetli sağanak uyarısı

Konya ve Karaman için çok kuvvetli sağanak uyarısında bulunuldu. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmeyen bölgede rüzgar, genellikle güneyden fırtına (40-70 kilometre/saat), yüksek kesimlerde kuvvetli fırtına (75-90 kilometre/saat) şeklinde esecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Konya ve Karaman için çok kuvvetli sağanak uyarısı
Arşiv

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, sağanak ve gök gürültülü sağanağın, Konya ile Karaman'ın güney ve güneybatı kesimleri Beyşehir, Derebucak, Ahırlı, Yalıhüyük, Seydişehir, Bozkır, Hadim, Taşkent, Başyayla, Sarıveliler, Ermenek ilçelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (30-60 kilogram/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmeyen bölgede rüzgar, genellikle güneyden fırtına (40-70 kilometre/saat), yüksek kesimlerde kuvvetli fırtına (75-90 kilometre/saat) şeklinde esecek.

Sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksama, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

5 günlük Konya hava durumu

5 günlük Karaman hava durumu

​Meteoroloji açıkladı yarın kar yağışı geliyor: 35 kente sarı ve turuncu kodlu uyarı​​
FOTOĞRAF 11
Title
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz (Kahramanmaraş dışında), İç Anadolu (Sivas dışında) ile Batı Karadeniz’in (Sinop dışında) yağmur ve sağanak, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Title
Yağışların; Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale çevreleri ile Konya’nın güneybatı kesimlerinde kuvvetli, Muğla, Antalya çevreleri, İzmir ve Aydın’ın kıyı ilçeleri, Balıkesir’in batı kıyıları ile Isparta’nın güney, Burdur’un doğu kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
Title
35 ile kodlu uyarı<br><br>Meteoroloji tarafından Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Isparta, İzmir ve Muğla için turuncu kodlu uyarı yapılırken, yağışların kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.
Title
Adana, Amasya, Artvin, Bolu, Çanakkale,Çankırı, Denizli, Giresun, Gümüşhane, Mersin, Kastamonu, Kayseri, Konya, Manisa, K.Maraş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Aksaray, Karaman, Karabük ve Osmaniye illeri için ise sarı kodlu uyarı yapıldı.
Title
SARI KOD: Sarı, havada \"potansiyel tehlike durumu\"na işaret ediyor. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.<br>
Title
TURUNCU KOD: Turuncu, havayla ilgili \"tehlikeli durum\"larda kullanılıyor. Bu renkte tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla gerçekleşmiyor. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemel görülüyor. Çok tedbirli olunması, güncel meteorolojik koşullar ve tahminlerin takip edilmesi gerekiyor.<br>
Title
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:<br><br>Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kuzey ve batı kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren il geneli aralıklı sağanak yağışlı 14<br><br>İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17<br><br>İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli, kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor) 15
Title
Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 20<br><br>Adana: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor) 22<br><br>Antalya: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor) 17
Title
Samsun: Parçalı bulutlu 21<br><br>Trabzon: Parçalı bulutlu 21<br><br>Erzurum: Parçalı bulutlu 6<br><br>Diyarbakır: Parçalı bulutlu 14
Title
YARIN KAR YAĞIŞI GELİYOR<br><br>Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun bir bölümünde yarın sabah saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı olacağını açıkladı.
Title
​Meteoroloji açıkladı yarın kar yağışı geliyor: 35 kente sarı ve turuncu kodlu uyarı​​
Meteoroloji son hava durumu tahminlerini açıkladı. Yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre, 35 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Vatandaşlardan sel ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olması uyarısı yapıldı. Yarın ise bazı illere kar yağışı geliyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.