Gündem Kremlin açıkladı Erdoğanın Rusya ziyareti için hazırlık yapılıyor

Kremlin açıkladı: Erdoğan’ın Rusya ziyareti için hazırlık yapılıyor

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere yakında Rusya’ya gelmesinin planlandığını söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Kremlin açıkladı: Erdoğan’ın Rusya ziyareti için hazırlık yapılıyor
Arşiv

Rus medyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kısa süre içerisinde Rusya'yı ziyaret etmeye hazırlandığını duyurdu.

Kremlin Sözcüsü Peskov, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya lideri Putin ile bu ay bir araya geleceği yönündeki haberlerin doğru olup olmadığı sorusu üzerine şu cevabı verdi:

“Gerçekten de Türkiye Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan’ın Rusya Federasyonu’na gerçekleştireceği iş ziyaretinin hazırlıkları yapılıyor.”

ZİYARET ERDOĞAN'IN ABD ZİYARETİ SONRASI

Peskov, Erdoğan’ın Rusya’yı ziyareti sırasında Putin ile yapacağı görüşmenin içeriğine ilişkin soru karşısındaysa şunları söyledi:

“(Görüşmelerin) gündemi oldukça geniş olacak, zira ülkelerimizin ilişkileri çok yönlü. İkili ilişkilerden başlamak üzere liderlerin bu bakımdan her daim üstünde konuşacağı pek çok konu var.”

Haberde ayrıca, Rusya’ya yapması planlanan iki günlük ziyaretinin, Erdoğan’ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılmak üzere New York’a gerçekleştireceği ziyareti izleceği belirtiliyor.

Erdoğan ve Putin'den 'Sputnik V' görüşmesi
GÜNDEM
Erdoğan ve Putin'den 'Sputnik V' görüşmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Putin’le görüştü
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Putin’le görüştü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.