|

LGBT lincine CHP de katıldı: Kur'an ayetlerine 'nefret dili' dedi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın "İslam eşcinselliği lanetliyor" hutbesinden sonra harekete geçen LGBT lobisi Ankara ve İzmir barosuna açıklamalar yaptırmıştı. Ali Erbaş'ı hedef gösteren ve linç kampanyası düzenleyen Ankara Barosu, Kur'an ayetleri için 'nefret dili' ve 'çağlar ötesinden gelen ses' demişti. Benzer bir yorumu CHP Sözcüsü Faik Öztrak da yaptı. Öztrak, Ali Erbaş'ın Kuran'ı Kerim'deki ayetleri kaynak aldığı hutbeyi 'nefret dili' ve 'düşmanlaştırıcı' olarak nitelendirdi.

15:01 - 27/04/2020 Pazartesi
Güncelleme: 15:51 - 27/04/2020 Pazartesi
Yeni Şafak
CHP Sözcüsü Faik Öztrak.
CHP Sözcüsü Faik Öztrak.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın "İslam eşcinselliği lanetliyor" hutbesine tepki gösterdi. Öztrak, Kuran-ı Kerim ayetlerinin kaynak alındığı o hutbeyi 'nefret dili' ve 'düşmanlaştırıcı' olarak nitelendirdi.


"NEFRET DİLİNİ KULLANARAK..."

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına online olarak tek bir soru yöneltildi. Öztrak, "CHP, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın hutbesi ve Ankara Barosu hakkında açılan soruşturmayı nasıl değerlendiriyor?" sorusuna şu cevabı verdi:

  • İnanç sahiplerinin, inançlarını dile getirme hakkı vardır.
    Ancak bunu dile getirirken, birilerinin yaşam tarzı üzerinden nefret dilini kullanarak, düşman yaratarak bunu yapmamaları gerekiyor. Bu
    birilerini düşmanlaştırmak ve toplumu bölmektir.

LİNCE KARŞI TWİTTER AYAĞA KALKTI


#eşcinsel
#chp
#lbtg
#diyanet
#erbaş
#ankara
#düşmanlaştırıyor
4 yıl önce
default-profile-img