Gündem Meral Akşener 6lı masaya bomba bıraktı

Meral Akşener 6’lı masaya bomba bıraktı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, adaylık sinyali veren CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu veto etti. “6’lı masanın bir noter olma görevi yok” diye konuşan Akşener’in açıklaması 6’lı masaya bomba gibi düştü. CHP, bugün gerçekleşecek Akşener-Kılıçdaroğlu görüşmesi öncesi partililere ‘Susun’ talimatı verirken, CHP medyasında ise Kılıçdaroğlu’na karşı eleştiri sesleri yükseliyor.

Abone Ol Google News
Uğur Duyan Yeni Şafak
Meral Akşener 6’lı masaya bomba bıraktı
Kemal Kılıçdaroğlu-Meral Akşener

Ortak aday belirlemeden çok, ortak kriz çıkarma masasına dönen 6’lı masa, Meral Akşener’in “Noter değiliz” açıklaması sonrası kaynayan kazana döndü. Akşener, bugün adaylığına net bir şekilde karşı çıktığı Kılıçdaroğlu ile bir araya gelecek. Görüşme öncesi CHP, huzursuzluğun önüne geçmek için partililere “susun” talimatı gönderdi. Partililer, bu talimata uyarken CHP’nin fonladığı medyada ise eleştiri sesleri yükselmeye başladı.

GERGİNLİĞİN GÖLGESİNDE DAVET

Önceki gün katıldığı bir canlı yayında ortak aday ve HDP tartışmalarına değinen İYİ Parti lideri Meral Akşener’in açıklamalarının CHP içinde oluşturacağı huzursuzluğun önünü almak isteyen Genel Merkez’den partililere susun talimatı gittiği iddia edildi. Yeni Şafak’a konuşan CHP’li vekiller konuya ilişkin net bir açıklamada bulunmaktan kaçındı. Kılıçdaroğlu’na “6’lı masanın bir noter olma görevi yok” diyen Akşener ile CHP lideri bugün saat 14.00’de bir araya gelecek.

EN ZOR GÖRÜŞME

Kılıçdaroğlu’nun Akşener ile görüşmesi, 6’lı masa toplantısı öncesinde bir ön zirveye dönüştü. İkilinin ajandasında öne çıkan gündem başlığı ise ortak adaylık. Önce HDP’ye bakanlık ardından da ortak adaylık tartışmalarıyla gerilen ilişkiler, genel merkezlerin devreye girmesiyle uyutuldu. Fakat tartışma sona ermedi. İYİ Parti ve CHP teşkilatların da kaynama sürüyor.

CHP MASANIN NABIZINI YOKLUYOR

İYİ Partili bir yönetici, taraflar arasında gerilen ilişkiler konusunda, “HDP’ye bakanlık verilebilir, tartışmaları kasıtlı olarak başlatıldı. Tıpkı Kemal Bey’in adaylığı gibi HDP tartışmaları da CHP’nin masanın nabzını yoklamak için attığı adımlar” yorumunda bulundu.

6'lı masada ortak aday yok ortak liste var
GÜNDEM
6'lı masada ortak aday yok ortak liste var

AK Parti'li Mustafa Şen: 6'lı masa Biden, PKK ve FETÖ'nün masası
GÜNDEM
AK Parti'li Mustafa Şen: 6'lı masa Biden, PKK ve FETÖ'nün masası
Bangladeş 24 Arakanlı Müslüman'ın ABD'ye uçtuğunu duyurdu
Dünya

Bangladeş 24 Arakanlı Müslüman'ın ABD'ye uçtuğunu duyurdu

Bangladeş Dışişleri Bakanı AK Abdul Momen, küçük çaplı olsa da bunun, Bangladeş ile sorumluluk alan diğer ülkeler için iyi bir başlangıç olduğunu söyledi. İlk aşamada yerleştirilmesi planlanan 62 Arakanlı mülteciden 24'ünün ABD'ye uçtuğunu aktaran Momen, "Yaklaşık 2 yıl önce ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'a bazı Arakanlı Müslümanların ABD'ye ve diğer gelişmiş ülkelere yerleştirilmesini talep etmiştim. Bu, şimdi başladı ve bu daha başlangıç." ifadesini kullandı.
Bakan Akar: F-16 süreci süratle tamamlanmalı
Gündem

Bakan Akar: F-16 süreci süratle tamamlanmalı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'de, Türkiye'ye F16 satışına kısıtlayıcı koşullar getiren maddelerin 2023 savunma bütçesini de içeren Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) tasarısının son halinden çıkarılmasına ilişkin, "Olumlu yaklaşımlara bağlı olarak artık ABD tarafından olumlu ve somut adımlar bekliyoruz. Bir an önce bu sürecin olumlu ve süratli bir şekilde sonuçlanmasını istiyoruz." dedi.

Burak Yılmaz futbolu bırakacağı kulübü açıkladı
Spor

Burak Yılmaz futbolu bırakacağı kulübü açıkladı

Hollanda'nın Fortuna Sittard takımında forma giyen milli futbolcu Burak Yılmaz, kariyerinin son bölümünde teknik direktörlük için hazırlandığını söyledi. Futbolu Fortuna'da bırakacağını açıklayan Yılmaz, "Bu kesinlikle net. O yüzden boşu boşuna 'Burak Adana Demirspor'a veya Beşiktaş'a dönüyor' haberleri yapmayın" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.