Gündem MİTe teşvik alanlar sorulsun

MİT'e teşvik alanlar sorulsun

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş'in, teşvik belgesi almak için başvuruda bulunan İhlas Gazetecilik ve Petlas'la ilgili olarak MİT'ten bilgi istemesine sert tepki gösterdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
MİTe teşvik alanlar sorulsun
Derviş'in Teşvik Belgesi almak için Hazine'ye başvuruda bulunan iki firmayla ilgili olarak, "İstihbarat" kanallarını devreye sokmasını, "Derviş, MİT'e bilgi sorarken yanlış yapmıştır. Zaten, sermayenin kırmızı, yeşil, beyaz diye damgalanması ülkeyi bu hale getirmiştir" diye değerlendirmede bulundu.

MÜSİAD'dan tepki

Derviş krizi ekonomi çevrelerinde de sert tepkiyle karşılandı. MÜSİAD Genel Başkanı Ali Bayramoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) ekonomiye sahip çıkmaları çağrısında bulundu. Bayramoğlu, TOBB'un ekonomik gelişmeye ivme kazandırmaya yönelik son dönemdeki çalışmalarının memnuniyet verici olduğnu belirtti ve aynı desteğin Petlas için de sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

Altuğ, Derviş'e yüklendi

Türkiye'nin serbest piyasa ekonomisini tek ayakla yürüttüğünü, kontrolün telden bırakıldığını belirten Prof. Dr. Osman Altuğ ise, Derviş'e IMF politikalarından vazgeçme çağrısı yaptı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.