Gündem Ömerin katili2,5 yıl sonrabulundu

Ömer’in katili 2,5 yıl sonra bulundu

İstanbul Şişli’de Mart 2019’da çalıştığı çay ocağında silahla vurulup ölen Ömer Çakmak’ın (18), yanlışlıkla cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

Abone Ol Google News
Şahin Şen Yeni Şafak
Ömer’in katili 2,5 yıl sonra bulundu
Ömer Çakmak

İstanbul Şişli’de Mart 2019’da çalıştığı çay ocağında silahla vurulup ölen Ömer Çakmak’ın (18), yanlışlıkla cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. O dönem güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, saldırganların Çağlayan’da harabe bir binaya girdiğini tespit etmiş, aramada silah ve kar maskeleri bulunmuştu. O tarihte Adli Tıp’taki incelemelerde, eldeki DNA örnekleri ile eşleşme sağlanamadı.

DNA bankası çözdü

Olayı aydınlatmak isteyen Cinayet Büro ekipleri, şüphelilerin kimlik tespiti için tabanca ve kar maskelerini yenilenen DNA bankası verileriyle karşılaştırdı. Örnekler Emre A.’nın DNA’sıyla eşleşti. Gözaltına alınıp sorgulanan şüphelinin, olay günü Özkan G. ile birlikte saldırıyı çay ocağında oturan 3 kişiye karşı düzenlediği, ancak yanlışlıkla Ömer Çakmak’ı vurdukları tespit edildi. Şüphelilerden Emre A. tutuklanırken, İbrahim S. ve Özkan G. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ö.A. ve D.E. ise savcılıktaki sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Katil zanlısı kendisi çıktı
GÜNDEM
Katil zanlısı kendisi çıktı

Ankara'da 9 yıldır kayıp olan iki kardeşin öldürülmesinin ayrıntıları ortaya çıktı
GÜNDEM
Ankara'da 9 yıldır kayıp olan iki kardeşin öldürülmesinin ayrıntıları ortaya çıktı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.