Gündem ÖSYMden o öğrenciye suç duyurusu

ÖSYM'den o öğrenciye suç duyurusu

ÖSYM tarafından, LYS'den aldığı 487 puanın sıfırlandığını iddia eden üniversite adayı hakkında, sınav sonuç belgelerine ilişkin kayıtların titizlikle incelenmesi, orijinal sonuç belgelerinde tahrifat yapıldığının somut verilerle ortaya konulması sonucu "evrakta sahtecilik" ve "sınav sonuçlarını değiştirme" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

Haber Merkezi AA
ÖSYM, üniversite adayı hakkında, sınav sonuç belgelerine ilişkin kayıtların titizlikle incelenmesi, orijinal sonuç belgelerinde tahrifat yapıldığının tespit edilmesi üzerine suç duyurusunda bulundu.
ÖSYM, üniversite adayı hakkında, sınav sonuç belgelerine ilişkin kayıtların titizlikle incelenmesi, orijinal sonuç belgelerinde tahrifat yapıldığının tespit edilmesi üzerine suç duyurusunda bulundu.
ÖSYM tarafından, İzmir'de bir üniversite adayı hakkında, sınav sonuç belgelerine ilişkin kayıtların titizlikle incelenmesi, orijinal sonuç belgelerinde tahrifat yapıldığının somut verilerle ortaya çıkarılması sonucunda "evrakta sahtecilik" ve "sınav sonuçlarını değiştirme" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden, "LYS'de 487 Puanı Buhar Olup Uçtu" başlıklı habere ilişkin yapılan açıklamada, haberde adı geçen 2016 ÖSYS adayı E.N.Ç'nin sınav sonrası yapılan tercih işlemlerinde YGS-5 puanı ile ikinci tercihi olan İzmir Ekonomi Üniversitesi/Meslek Yüksekokulu/Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik (İngilizce yüzde 25 burslu) programına yerleştiği aktarıldı.

Adayın bu yerleştirme başvurusundaki ilk tercihinin de aynı bölümün tam burslu programı olduğunun ifade edildiği açıklamada, "Aday iddia ettiği gibi 4 yıl eğitim veren bir bölümü tercih etmiş ve yerleştirilmiş de değildir." ifadeleri yer aldı. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Adayla ilgili ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi log kayıtları titizlikle incelenmiş ve iddiaların aksine hiçbir değişikliğin olmadığı tespit edilmiştir. Olayın gerçekleşme şekli yukarıda izah edildiği gibi olup, orijinal sonuç belgelerinde tahrifat yaptığı somut verilerle ortaya konan aday hakkında evrakta sahtecilik ve sınav sonuçlarını değiştirme gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur."

LYS'de 487 puanı buhar oldu
GÜNDEM
LYS'de 487 puanı buhar oldu

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.