Gündem PKKnın müttefiki Ankarada

PKK’nın müttefiki Ankara’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türkiye’nin taleplerinin gerçekleşmemesi halinde Suriye kuzeyine operasyon için eylül sonuna işaret etmesinin ardından ABD güvenli bölge diplomasisini hızlandırdı.

Kıymet Sezer Yeni Şafak
Stephen Twitty (solda)
Stephen Twitty (solda)

ABD Avrupa Kuvvetleri (EUCOM) Komutan Yardımcısı Korgeneral Stephen Twitty ile ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutan Yardımcısı Hava Korgeneral Thomas Bergeson başkanlığındaki Amerikan askerî heyeti dün Genelkurmay karargâhına gelerek bir dizi temasta bulundu.

Thomas Bergeson

Terör örgütü PKK’yı ‘kara kuvveti’ olarak gören ve örgüte silah-cephane desteği sağlayan CENTCOM’dan bir yetkilinin Ankara temaslarına dahil olması sembolik bulunuyor. CENTCOM’dan Türkiye’ye son ziyaret, ABD’nin Rakka’ya saldırısı öncesi eski CENTCOM Komutanı General Joseph Votel nezdinde yapılmıştı. Ankara’ya Stephen Twitty ile birlikte gelen CENTCOM yetkilisi Thomas Bergeson, ABD Hava Kuvvetleri’nin öne çıkan generalleri arasında bulunuyor.

Görüşmelerde, Fırat’ın doğusunda ABD ile Türkiye’nin yakında başlatacağı jet uçaklı devriyeler konusunun ele alındığı belirtiliyor. Korgeneraller Twitty ve Bergeson’un Genelkurmay’daki dünkü temaslarının ardından Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, iki general ile temaslara bugün Akçakale’deki Birleşik Müşterek Harekât Merkezi’nde devam edileceği bildirildi.

Bolton gitti
DÜNYA
Bolton gitti
Türkiye lodosun etkisine girdi: Sıcaklıklar 4 derece birden artacak
Gündem

Türkiye lodosun etkisine girdi: Sıcaklıklar 4 derece birden artacak

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin büyük bölümünde lodos etkili oluyor. Lodosla beraber sıcaklıklar 2 ila 4 derece artarken, yapılan uyarılarda Akdeniz, Ege, Marmara başta olmak üzere tüm bölgelerde lodosun yaratabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.
Başkentte inşaat temel kazısının bitişiğindeki üç katlı dükkan çöktü: Facianın eşiğinden dönüldü
Gündem

Başkentte inşaat temel kazısının bitişiğindeki üç katlı dükkan çöktü: Facianın eşiğinden dönüldü

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde inşaat temel kazısının bitişiğindeki üç katlı dükkan çöktü. Enkaz altında kalan bekçi köpeği için arama kurtarma çalışması başlatıldı. Binanın gündüz vakti yıkılması durumunda büyük bir facia yaşanacağını belirten dükkan sahibi Murat Birdal, "Binada inşaat malzemesi satan bir işletme vardı. Özellikle sabah erken saatlerde içerideki insan sayısı 25-30 kişinin altına düşmezdi" dedi.
Koronavirüste korkulan olmayacak: 14 gün yeterli bir süre!
Gündem

Koronavirüste korkulan olmayacak: 14 gün yeterli bir süre!

Çin'den kısa sürede dünya geneline yayılan koronavirüs Türkiye'nin etrafını kuşattı. İran'dan Yunanistan'a kadar yayılım gösteren salgınla ilgili korkulan konuların başında kuluçka süresi geliyordu. Kuluçka süresinin 27 güne çıktığı iddialarına ilişkin konuşan uzmanlar ise, gözetim altına alınan kişilerde salgının tespiti için 2 haftalık gözetim süresinin yeterli olacağı görüşünde..

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.