Gündem Sokak çocukları muhafaza altına alındı

Sokak çocukları muhafaza altına alındı

Gaziantep'te sokakta dilenen başta Suriye'li çocuklar olmak üzere 67 çocuk muhafaza altına alındı.

Haber Merkezi IHA
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin 8-14 Haziran 2015 tarihleri arasında yaptığı çalışmalarda, kavşaklarda ve sokakta dilenen 62'si Suriye uyruklu olmak üzere toplam 67 çocuğun muhafaza altına alındığı bildirildi.
İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerince 8-14 Haziran 2015 tarihleri arasında sokakta ve kavşaklarda dilenen çocuklarla ilgili yapılan çalışmalarda, 62'si Suriye uyruklu, 5'i Türk vatandaşı olmak üzere toplam 67 çocuğun, sokakta dilenmekten dolayı muhafaza altına alındığı belirtildi. Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
“Dilenen Suriyeli çocuklardan 49'unun ailesine Gaziantep Valiliğinin 24.12.2014 tarih ve 3340 sayılı kararı gereği, çocukların ikinci defa dilendirildikleri tespit edildiği takdirde ailenin tamamının kampa gönderileceği yazılı olarak tebliğ edilmiştir. 13 Suriyeli çocuk idari işlem yapılması için Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı Dilenci Toplama Merkezi'ne, Türk vatandaşı bir çocuğun ailesine idari işlem yapılarak ailesine teslim edilmiştir. Küçük yaşta çocukların sokak ve kavşaklarda dilendirilmesi konusu Emniyet Müdürlüğümüzce sürekli takip edilmekte olup, vatandaşlarımızın bu konudaki şikâyet ve müracaatlarını 155 Polis İmdat ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı 153 Zabıta hattına bildirmeleri halinde gerekli işlemler derhal yapılacaktır."
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.