Gündem Tek seferde 10 mahrem imam yakalandı

Tek seferde 10 mahrem imam yakalandı

İstanbul merkezli Gaziantep, Şırnak ve Erzurum’da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, farklı meslek gruplarından 16 şüpheli yakalandı. Bunlardan 10’unun mahrem imam olduğu öğrenildi

Abone Ol Google News
Şahin Şen Yeni Şafak
​Tek seferde 10 mahrem imam yakalandı ​
Operasyonlarda yakalananların 10'unun örgütün mahrem imamı olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, 2012’deki Polis Akademisine Giriş Sınavı’nda yapılan usülsüzlüğe yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan FETÖ’cüler itirafçı oldu. İtirafçılar, aralarında sınava FETÖ evlerinde hazırlanan kişiler ile bu evlerden sorumlu mahrem imamları teşhis etti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aralarında FETÖ’nün kriptolu mesajlaşma programı ByLock kullanıcısı olan ve büfe/ankesörlü hatlardan ardışık aramaları tespit edilen 23 şüphelinin yakalanması için harekete geçti. İstanbul merkezli Gaziantep, Şırnak ve Erzurum’da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, aralarında aktif görevde bulunan kamu personeli, avukat, eczacı ve öğretmen gibi farklı meslek gruplarından 16 şüpheli yakalandı.

Bunlardan 10’unun mahrem imam olduğu öğrenildi. Firari 7 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

TÜBİTAK’çı
mahrem
imam çıktı
GÜNDEM
TÜBİTAK’çı mahrem imam çıktı

FETÖ'nün emniyet mahrem imamı için karar çıktı: 28 yıl 6 ay hapis cezası verildi
GÜNDEM
FETÖ'nün emniyet mahrem imamı için karar çıktı: 28 yıl 6 ay hapis cezası verildi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.