Gündem Temizlenmesi için bırakılan damatlıktan binlerce lira çıktı

Kuru temizlemeci damatlığın cebinde bulduğu parayı sahibine teslim etti

Temizlenmesi için bırakılan damatlıktan binlerce lira çıktı

Çorlu’da bir kuru temizlemeci temizlenmesi için bırakılan damatlığın cebinde bulduğu 4 bin 700 TL’yi sahibine teslim etti. "Bu meslek bizim baba mesleğimiz biz böyle gördük ve böyle öğrendik" diyen kuru temizlemeci, herkesin yapması gereken bir şeyi yaptığını sözlerine ekledi.

Haber Merkezi IHA
Çorlu'da kuru temizlemecilik yapan Biçer, damatlıkta unutulan parayı sahibine teslim etti.
Çorlu'da kuru temizlemecilik yapan Biçer, damatlıkta unutulan parayı sahibine teslim etti.

Tekirdağ Çorlu’da kuru temizlemeci olarak hizmet veren Serkan Biçer temizlenmesi için bırakılan damatlığın cebinde 4 bin 700 TL para buldu.

Önceki gün dükkana gelen bir müşterinin temizlenmesi için damatlık, gelinlik ve takım elbise getirdiğini aynı gün temizlenmesini ve gün içerisinde geri almak istediğini söylediğini kaydetti.

  • Damatlığı makineye atmadan önce cebinde bir miktar para bulunduğunu fark ettiğin belirten Serkan Biçer, “Damatlığın cebinden para çıktı. Her müşterimiz de olduğu gibi dükkanımıza ilk kez gelen bu müşterimizin de iletişim bilgilerini almıştık temizleme işlemine geçmeden önce kendisini aradım ve damatlığın cebinden çıkan parayı iade ettim” dedi.

"Herkesin yapması gerekeni yaptım"

Benzer durumlarla daha önce de karşılaştığını kaydeden Biçer, şöyle devam etti:

"Bu meslek bizim baba mesleğimiz biz böyle gördük ve böyle öğrendik. Esasında benim yaptığım şey herkesin yapması gereken şey. Cenabı hak herkese helal lokma versin. Bu dükkan 1975 yılından beri açık ve hizmetinizdedir. Biz babadan böyle gördük."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.