Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Yargıtaydan kritik karar

Yargıtay’dan kritik karar

Yargıtay FETÖ ile mücadelede önemli bir kararın altına imza attı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca TSK’daki FETÖ’cülere yönelik sürdürülen “ankesörlü, sabit hat” soruşturmalarında şüpheli olan eski astsubay kıdemli çavuş Ali D’ye, “silahlı terör örgütü üyeliği”nden 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Şahin Şen Yeni Şafak
Yargıtay’dan kritik karar
Fotoğraf: Arşiv

Yargıtay FETÖ ile mücadelede önemli bir kararın altına imza attı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca TSK’daki FETÖ’cülere yönelik sürdürülen “ankesörlü, sabit hat” soruşturmalarında şüpheli olan eski astsubay kıdemli çavuş Ali D’ye, “silahlı terör örgütü üyeliği”nden 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ali D. ise kararı istinaf mahkemesine taşıdı. Dosyayı inceleyen İstanbul 27. Bölge Adliye Mahkemesi, mahkemenin kararında usule ve esasa ilişkin herhangi bir hukuka aykırılığın olmadığına, delillerde ve işlemlerde ise herhangi bir eksiklik bulunmadığına karar verdi.

O yönetmelikle FETÖ’cülere böyle yol verildi: Kimse dokunmadı
GÜNDEM
O yönetmelikle FETÖ’cülere böyle yol verildi: Kimse dokunmadı

  • Ret kararının ardından Ali D. kararın bozulması için dosyayı temyize taşıdı. Bir üst mahkemece de onanan kararın ardından dosya Yargıtay’a gitti. Dosyaya bakan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Ali D’nin ankesörlü telefon ve sabit hattan kendisi gibi astsubay olan 2 şahısla birlikte bir kez ardışık arandığını, 42 kez de tekil arandığını vurgulayarak verilen cezayı onadı. Öte yandan Yargıtay kararında “0” saniye aranmalarının dahi örgütsel bağlantıların göstermesi açısından yeterli olabileceği görüşünde de bulundu.

FETÖ’nün kaçış tarifesi: En popüleri Meriç üzerinden
GÜNDEM
FETÖ’nün kaçış tarifesi: En popüleri Meriç üzerinden
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.