Hayat Abu Dabide 3 Türk

Abu Dabi'de 3 Türk

Uluslararası Abu Dabi Sanat Festivali'nde Türkiye'yi üç kadın sanatçı temsil edecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Abu Dabide 3 Türk
Bu yıl 6'ncısı yapılacak Abu Dabi Sanat Festivali, dünyanın 8 ülkesinden sanatçıları bir araya getirecek. Dünyanın çeşitli ülkelerinden sanatçıların katılacağı festivalde Türkiye'yi üç kadın sanatçı temsil edecek. Sanatçılarınfarklı farklı temalarda eserlerini sergileme fırsatı buldukları festivalde, İstanbullu tezhip ve minyatür sanatçısı Ruhsar Özer ve ressam Tülay Yaman Ekiner ile İzmir'in Foça ilçesinden ressam Leyla Buhara eserleriyle yerini alacak.

Uluslararası bir festivalde yer almaktan büyük onur duyduklarını belirten Leyla Buhara, sanatın dünya barışına katkısının önemine dikkat çekti. Buhara, "Birbirinden farklı coğrafyaların insanları burada sanatla buluşacak. Bizde ülkemizi temsil etmenin onuru ve sorumluluğu ile eserlerimizi sunacağız" dedi.

Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Lübnan, Irak, Nepal, Hindistan ve Pakistanlı sanatçıların buluşacağı festivalin açılışı, 12 Ocak 2015 Salı günü saat 17:30'da Abu Dabi Sanat Merkezinde yapılacak.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.