Hayat Aziz Sancar Türkleri adamdan saymıyorlar saydıracağız

Aziz Sancar: Türkleri adamdan saymıyorlar saydıracağız

Yakın Doğu Üniversitesinde Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'a 'Altın Anahtar ve Onur Ödülü' takdim edildi. KKTC'nin her Türk'ün kalbinde özel bir yeri olduğunu söyleyen Prof. Dr. Sancar, "Ben Türk'üm, benim şöyle bir düşüncem var. Biz Türkleri kimse insandan saymıyor. İnsandan saydıracağız" dedi.

Haber Merkezi AA
Prof. Dr. Aziz Sancar'a "Altın Anahtar ve Onur Ödülü" verildi.
Prof. Dr. Aziz Sancar'a "Altın Anahtar ve Onur Ödülü" verildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) Yakın Doğu Üniversitesinde (YDÜ) Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'a "Altın Anahtar ve Onur Ödülü" verildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde temaslarda bulunan bilim adamı Sancar, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektör Dr. Suat Günsel’i ziyaret etti. Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane’yi gezen Sancar, İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

"Altın Anahtar ve Onur Ödülü" takdim edildi

Prof. Dr. Sancar, burada yaptığı açıklamada, bilimin ülkelerin kalkınması ve bekası için en temel unsur olduğunu belirterek, Kıbrıs'ın kalbinde ayrı bir yeri olduğunu belirtti. Kendisinin politikacı olmadığını ifade eden Sancar, KKTC'nin ve her Türk'ün kalbinde özel bir yeri olduğunu söyledi.

Sancar, tarihte çok acılar çeken Kıbrıs'a gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kıbrıs'ta gördüklerinin kendisini çok etkilediğini anlatan Sancar, Büyük Kütüphane anı defterini de duygularını yazdı.

Daha sonra Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel tarafından Prof. Dr. Aziz Sancar’a "Altın Anahtar ve Onur Ödülü" takdim edildi.

  • Prof. Dr. Sancar da törende İngilizce ve Türkçe, ''Kendi hırslarım, kendi başarma isteğim vardı. Ben Türk'üm, benim şöyle bir düşüncem var. Biz Türkleri kimse insandan saymıyor. İnsandan saydıracağız" dedi.

Prof. Dr. Aziz Sancar: Türk dünyasına borcunuz var
HAYAT
Prof. Dr. Aziz Sancar: Türk dünyasına borcunuz var

Nobel Ödüllü Aziz Sancar kansere savaş açtı
HAYAT
Nobel Ödüllü Aziz Sancar kansere savaş açtı

Yaşayan bir Müslüman bilim adamı: Aziz Sancar
HAYAT
Yaşayan bir Müslüman bilim adamı: Aziz Sancar

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.