|

EXPO'yu deniz kabuklarıyla anlattı

Antalya'da çocuk yaşından bu yana sahillerden topladığı deniz kabuklarından tasarımlar oluşturan Mutlu Deniz, EXPO 2016 Antalya sergi alanının minyatürünü deniz kabuklarından yaptı.

Yeni Şafak
13:30 - 28/04/2016 Perşembe
Güncelleme: 11:31 - 28/04/2016 Perşembe
AA
Tarihi Kaleiçi bölgesinde çalışmalarını sürdüren Deniz, küçük yaşlarda arkadaşlarına hediye etmek için deniz kabuklarından minik heykeller tasarladığını anlattı.
Tarihi Kaleiçi bölgesinde çalışmalarını sürdüren Deniz, küçük yaşlarda arkadaşlarına hediye etmek için deniz kabuklarından minik heykeller tasarladığını anlattı.

Antalya'da çocuk yaşından bu yana sahillerden topladığı deniz kabuklarından tasarımlar oluşturan Mutlu Deniz, EXPO 2016 Antalya sergi alanının minyatürünü deniz kabuklarından yaptı.Tarihi Kaleiçi bölgesinde çalışmalarını sürdüren Deniz, küçük yaşlarda arkadaşlarına hediye etmek için deniz kabuklarından minik heykeller tasarladığını anlattı.EXPO 2016 Antalya'nın görsellerine internetten ulaşarak çalışmaya başladığını anlatan Deniz, "Yaklaşık 1,5 ay süren çalışma ile 30 farklı çeşitten oluşan bin doğal deniz kabuğu kullanarak EXPO'nun birebir minyatürünü yaptım. El işçiliği ile yaptığım bu eseri sergilenmesi için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e hediye etmek istiyorum. Çalışmaları ile takdir ettiğim Türel'in bu hediyemi kabul edeceğine ve uygun gördüğü bir yerde sergileyeceğine inanıyorum." dedi.Yaptığı minyatür ile turizme hizmet ettiğini söyleyen Deniz, "EXPO'nun tanıtımına ben de bu şekilde katkı vermek istedim. Deniz kabuklarını incelemek için dükkanıma gelen turistlerin EXPO'nun minyatürünü de görme şansı oluyor. Turistler çalışmamı çok beğeniyor ve benden EXPO ile ilgili bilgi alıyorlar." ifadelerini kullandı.


#EXPO
#Antalya
#Mutlu Deniz
8 yıl önce