Hayat Sanatçı ve Mehmetçik el ele Ünlü isimler Hatayda

Sanatçı ve Mehmetçik el ele: Ünlü isimler Hatay'da

Sanatçılar, Afrin harekatına destek için Hatay'a gitti. Aralarında Yavuz Bingöl, Tamer Karadağlı, Mustafa Ceceli, Erhan Güleryüz, Erhan Yazıcıoğlu gibi isimlerin yer aldığı grup Mehmetçik'e ve Reyhanlı halkına destek için Hatay'da olduklarını söyleyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Sanatçılar daha sonra Şehit Fatma Avlar'ın okulunu ziyaret etti.

Yeni Şafak
Ünlü isimler Mehmetçik'e destek olmak için Hatay'a gitti.
Ünlü isimler Mehmetçik'e destek olmak için Hatay'a gitti.

Ünlü isimler "Sanatçı ve Mehmetçik El Ele" etkinliği ile Reyhanlı halkına ve Mehmetçik'e destek olmak için Hatay'a gitti. Erhan Güleryüz, Tamer Karadağlı, Erhan Yazıcıoğlu, Mustafa Ceceli, Volkan Severcan, Sefa Zengin, Zuhal Yalçın, Deniz Oral, Emre Kızılırmak gibi isimlerin yer aldığı grup basın açıklaması yaptı.

İşte sanatçıların yaptığı açıklamalar:

Yavuz Bingöl:

  • Son CIA raporunda PYD’nin PKK’nın Suriye’deki milis gücü olduğu açıkça belirtildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği de oydu. Yapılan operasyonu ben şahsen çok meşru görüyorum.

Sefa Zengin:

Tüm Türkiye'nin kalbi burada atıyor. Sanatçı için zaruri bir görevdir. Türk ordusu, Türkiye ile onur duyuyoruz. Bu onurun bir parçası olmak için buradayız onlara moral olması için buradayız. Özellikle tüm sanatçı arkadaşlarıma ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.

Mustafa Ceceli:

Zeytin Dalı Operasyonu, tüm Türkiye'nin ... Taşın altına elini koymak var.. Sınıra yakın bir ilçede yaşıyor olabilirsin ve hedefe konmuş da olabilirsiniz hem fikri hem zihni olarak moral ve motivasyonu yükseltmek çok kıymetli. Sanatçı Mehmetçik el ele.

Erhan Güleryüz:

Çok zorlu bir süreçten geçiyoruz, 80 milyon. Tüm dünyanın gözü bu toprakların üzerinde. 80 milyon tek bir millet olarak gerçeğin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Mehmetçiğin bu bölgeyi toparlayacağını biliyoruz. Kaybettiğimiz vatandaşlarımızın acılarını paylaşmaya geldik. Sayımız bu kadar görünüyor ama önümüzdeki günlerde yüzlerce insan burada olacak.

Zuhal Yalçın:

Ben annelerinin yerine geldim, onlara moral vermek için geldim. Hala çok heyecanlıyım. Çünkü bu benim her şeyden önce görevim. Evlat yetiştiren bir kadın olarak onları öpüp koklayıp sarmalıyorsak ne mutlu bize.

REKLAM

Oyuncu Mehmet Çevik'ten sanatçılara dikkat çeken Afrin çağrısı
HAYAT
Oyuncu Mehmet Çevik'ten sanatçılara dikkat çeken Afrin çağrısı

Deniz Oral:

Her zaman geliriz, bugün en ufak bir çakıl taşını bile kimseye feda etmeyiz elimizden ne geliyorsa yaparız. Bu bölgedeki insanlara moral vermeye geldik.

Volkan Severcan:

Hepimiz elimizden geldiğince buraya geldik. Meslektaşlarımızı temsilen buradayız. Biz Tamer'le askerliğimizi de beraber yapmıştık. Bildiğimiz çok önemli bir şey var ki savaş sadece cephede devam etmiyor. Bizler cephedeki Mehmetçiğimize destek olmak için, şehitlerimizin acısını paylaşmak için buraya geldik.

Emre Kızılırmak:

Bu buluşmanın bir parçası olduğu için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Biz atalarımızdan devralmış olduğumuz topraklarımızı kanımızın son damlasına kadar savunmaya devam edeceğiz.

Deli Demir'den 'Afrin bildirisine' çok sert tepki
OYNAT 02:37
Deli Demir'den 'Afrin bildirisine' çok sert tepki
"Diriliş Ertuğrul" dizisinde "Deli Demir" karakterini canlandıran sanatçı Mehmet Çevik, Zeytin Dalı Harekatı'na karşı bildiri imzalayanlara çok sert tepki gösterdi. Çevik: "Artık şahsım gibi düşünen bütün sanatçıları da meydana çıkmaya davet ediyorum. Bütün samimiyetimle sayın bakanım sizden rica ediyorum. Emir verin, bizim gibi düşünen sanatçılar, Mehmetçik'e 'Uğurlar ola, Allah seninle beraber' desin. Döndüğü zaman da karşılasın. Böyle bir organizeye adım atalım." dedi.

Şehit Fatma Avlar'ın okuluna ziyaret

Sanatçılar daha sonra PKK'lı teröristlerin Afrin'den attığı roketle şehit olan 17 yaşındaki Fatma Avlar'ın okulunu ziyaret etti. Burada açıklama yapan Yavuz Bingöl şunları söyledi:

"Allah'tan rahmet diliyoruz, ailesine baş sağlığı diliyoruz. Moral depolamak için, onlarla bir gün geçirmek için sınır bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızı ziyaret edeceğiz bundan sonra.

Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde bu ülkeye moral vermek için çağına tanıklık eden sanatçılar olarak bunları yapmak zorundayız. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz, ailelerine baş sağlığı diliyoruz. İnşallah daha güzel günlerde geleceğimiz daha iyi olacak.

REKLAM

Adaletsizliğin hüküm sürdüğü bir dünyada lider çıkıyor, diyor ki: Dünya 5'ten büyüktür."

Öğretmen olacaktı
GÜNDEM
Öğretmen olacaktı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.