Hayat Türk dizilerine Çinliler talip

Türk dizilerine Çinliler talip

38 televizyon kanalı bulunan Çinli medya devi ortak arıyor. StarTimes Medya Grubu Uluslararası Pazarlama Müdürü Wang, “Türkiye bizim için önemli ülke. Ortağı bulduğumuz zaman yatırımı gerçekleştireceğiz. TV kanallarımızda Türk dizilerine yer vererek daha fazla ülkeye ulaştırabiliriz” dedi

Haber Merkezi Yeni Şafak
Türk dizilerine Çinliler talip
​Türk dizilerine Çinliler talip

Afrika’da 300’ün üzerinde radyo ve televizyon kanalına içerik sağlayarak veya altyapı işletmesi olarak hizmet sunan Çin merkezli StarTımes Medya Grubu Türkiye’ye yatırıma hazırlanıyor. Çinli medya devi şirketin Uluslararası Pazarlama Müdürü Wang Jin, yaptığı açıklamada, Türkiye’ye yatırım için Türk yetkililerle görüşme içinde olduklarını ifade etti. Çin’in başlattığı “Kuşak ve Yol” inisiyatifi kapsamında Türkiye ile ilişkilerin geliştiğini belirten Wang şunları kaydetti:

STRATEJİK ORTAK ARIYORUZ

“Biz de bunu değerlendirerek yeni teknolojilerimizi Türkiye’ye getirmek istiyoruz. Türkiye bizim için önemli ülke. Televizyon kanallarımızda Türk dizilerine yer vererek daha fazla ülkeye ulaştırabiliriz. Türkiye’de stratejik bir ortak bakıyoruz. Bu ortağı bulduğumuz zaman yatırımı gerçekleştireceğiz.” Wang, 1988 yılından beri hizmet veren şirkete ait 38 televizyon kanalı olduğunu belirterek, Afrika’da yedi spor kanalıyla hizmet verdiklerini ve 8 milyon aboneye ulaştıklarını ifade etti.

4 BİNE YAKIN ÇALIŞANI VAR

Wang, “2002 yılında şirketimiz Afrika’ya açıldı. Afrika’da dijitalleşmeyi destekleyerek Kenya, Nijerya, Uganda, Mozambik gibi ülkelerin bulunduğu 30’dan fazla ülkede şirketlerimiz var. Şu anda 300’ün üzerinde radyo ve televizyon kanalına içerik ve altyapı işletmeciliği sağladık. Toplam 4 bine yakın çalışanımız var ve bunların 3 bine yakını Afrika’da. Bu Afrika’da büyük başarı olarak görülebilir. Elektriğin olmadığı yerlerde güneş enerji panelleri kuruyoruz. Buradaki insanlar bu paneller sayesinde gece televizyon izleyebiliyor” şeklinde konuştu. Şrketin Türkiye’de yatırımına, rekabeti artırması ve teknoloji transferi bakımından sıcak bakılıyor. Yetkililer, görüşmelerin sürdüğünü bildirdi.

Dev dublaj merkezi

Çinmerkezli StarTımes Medya Grubu’nun 2011’de çeviri ve dublaj merkezi oluşturduğunu anlatan Wang, “Çin, Birleşik Krallık, Fransa, ABD, Kanada, Portekiz’den ses sanatçılarını çalıştırıyoruz. Şu ana kadar 180 diziyi İngilizce, Fransızca, Portekizce ve Swahili ve Yoruba gibi Afrika dillerinde dublajını yaptık. Ayrıca Mücadele, Genç Doktor, Batı’ya Yolculuk gibi Çin dizilerini de bu dillere çevirdik ve dublajını yaptık. Seyircilerimizden olumlu geri dönüşler aldık. Bunu Türk dizileri içinde yapabiliriz” ifadesini kullandı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.