Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Koronavirüs Dünya Sağlık Örgütü uyardı Koronavirüsten daha şiddetlisine hazırlıklı olmalıyız

Dünya Sağlık Örgütü uyardı: Koronavirüsten daha şiddetlisine hazırlıklı olmalıyız

2020 yılının son toplantısının gerçekleştiren Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünyanın gelecekte yeni tip koronavirüs salgınından daha da büyük bir salgınla karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu.

Haber Merkezi AA
Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüsten daha şiddetli olabilecek salgına karşı hazırlanmalıyız
Foto/arşiv

DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, DSÖ'nün İsviçre'nin Cenevre kentindeki merkezinde, video konferans yöntemiyle 2020'nin son basın toplantısını düzenledi.

Ghebreyesus, geçen yıl bu hafta DSÖ'nün Vuhan'da yayımlanan bir bülten aracılığıyla şehirde "nedeni bilinmeyen zatürre" vakalarını öğrenmesinden bu yana bir yıl geçtiğini söyledi.

BİNLERCE BİLİM İNSANI İLE ÇALIŞTIK

Kovid-19 salgınında örgütün politikalarını savunan Ghebreyesus, "Küresel dayanışma oluşturmak için dünyanın dört bir yanından binlerce muhteşem bilim insanıyla çalıştık. Her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz. Bazen iyi, bazen zorlayıcı, bazen tam anlamıyla şaşırtıcı ama hepsi faydalı." dedi.

Pekin’de koronavirüs vaka sayılarında ani artış: Acil durum ilan edildi
DÜNYA
Pekin’de koronavirüs vaka sayılarında ani artış: Acil durum ilan edildi

Bir yıl boyunca DSÖ basın toplantılarını takip eden gazetecilere teşekkür eden Ghebreyesus, "Hiçbirimiz bir salgını kendi başımıza bitiremeyiz ama bu salgını birlikte bitireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

EN BÜYÜK SALGIN DEĞİL

Basın toplantısında soruları cevaplayan DSÖ Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, günümüz dünyasının bilim ve aşılar konusunda ileri bir safhada olduğunu vurguladı.

Putin koronavirüs aşısı olacak
DÜNYA
Putin koronavirüs aşısı olacak

Ryan, Kovid-19 salgınının şiddetli olduğunu ve küresel çapta hızla yayıldığını belirterek "Muhakkak ki bu salgın en büyük olanı değil. Bu virüs çok bulaşıcı, insanları öldürüyor ve pek çok kişiyi sevdiklerinden mahrum ediyor." ifadelerini kullandı.

Kovid-19 vaka sayısının dikkate alındığında salgındaki ölüm oranlarının ortaya çıkan diğer hastalıklara kıyasla düşük olduğunu vurgulayan Ryan, "Bu bir uyarı alarmıdır. Gelecekte daha da şiddetli olabilecek bir şeye (salgına) karşı hazırlanmalıyız." uyarısında bulundu.

ABD'de koronavirüs bilançosu: Ölenlerin sayısı 340 bine yaklaştı
KORONAVİRÜS
ABD'de koronavirüs bilançosu: Ölenlerin sayısı 340 bine yaklaştı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.