Koronavirüs Türkiyede aşı çalışması çok başarılı

Türkiye’de aşı çalışması çok başarılı

Nobel ödüllü Prof. Aziz Sancar, TEKNOFEST’te TÜBİTAK’ın onur konuğu oldu. Burada aşı çalışmaları yapan bilim insanları ile de bir araya gelen Sancar, “Çok başarılı buldum. Üç yıl içinde harika işler başarmışlar” dedi. Görev yaptığı üniversitenin aşı olmayanları kabul etmediğini vurgulayan Sancar, “Aşı karşıtı olmak mantık dışı” ifadesini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Türkiye’de aşı çalışması çok başarılı: Aziz Sancarın aşı yorumu
Aziz Sancar

Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST için Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) onur konuğu olarak Türkiye’ye geldi.

MANTIKLI DEĞİL

  • Sancar, burada ‘TÜBİTAK COVID-19 Türkiye Platformu’ çatısı altında aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları yürüten bilim insanları ile de bir araya geldi. ‘Birlikte Geliştirme ve Birlikte Başarma’ başlıklı toplantının ardından konuşan Sancar, “Türkiye’de aşı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldınız. Aşı çalışmalarının geldiği noktayı nasıl buluyorsunuz?” sorusuna şu cevabı verdi: “Çok başarılı buldum. Bazılarından haberim vardı ama bu kadar ayrıntılı bilmiyordum. Gerçekten 3 yıl içinde harika işler başarmışlar ve iyi öğrenciler yetiştirmişler, gerçekten çok beğendim.” Sancar, aşı karşıtlığı konusunda bir mesajının olup olmadığıyla ilgili soruyu da “Ne diyeceğimi bilmiyorum çünkü aşı karşıtı olmak bence mantık dışı bir tutum. Aşı karşıtı olmak; mantıklı bir tutum değil” cevabını verdi.

Prof. Dr. Aziz Sancar: Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek
KORONAVİRÜS
Prof. Dr. Aziz Sancar: Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek

BAŞKALARINI TEHLİKEYE SOKMA HAKKIMIZ YOK

Görev yaptığı üniversitenin aşı olmayanları kabul etmediğini vurgulayan Sancar, “Türkiye kanunları zorluyor mu bilmiyorum ama kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek, yoksa başkasını tehlikeye sokuyorsunuz. Buna hakkınız yok” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.