Seçim 80 ilden İstanbula seçim seferi

80 ilden İstanbul’a seçim seferi

AK Parti, il dışındaki seçmeni 23 Haziran’da sandığa götürmek için “seçmen transfer komisyonları” oluşturdu. Seçmenler, ücretsiz ulaşımdan faydalanacak.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
15 Temmuz Sehitler Otogarı
15 Temmuz Sehitler Otogarı

İstanbul’da 31 Mart seçimlerinde 1 milyon 700 bin kişinin sandığa gitmemesi, partileri 23 Haziran seçimleri için çeşitli önlemler almaya itti. AK Parti, okulların kapanması, yaz tatili döneminin başlaması veya iş nedeni ile İstanbul dışında olan seçmenin 23 Haziran günü sandık başına gitmelerini sağlamak için çalışmalar başlatıldı.

TRANSFER KOMİSYONU

Türkiye’deki tüm teşkilatları aracılığı ile oy verme günü İstanbul’a gelmek isteyen seçmene destek olacak AK Parti, tüm il teşkilatlarında ‘seçmen transfer komisyonları’ oluşturdu. Her il için de ‘genel merkez koordinatörü’ atadı. Komisyonda 328 teşkilat mensubu görevlendirildi. Milletvekillerinin de bulunduğu koordinatörlerin sayısı ise 47. Toplam 375 teşkilat mensubunun görevlendirildiği komisyonlar kendi illerinde olan İstanbul seçmenini belirleyecek. Belirlenen seçmenin 23 Haziran günü sandık başına gitmesi için ulaşım imkanları seferber edilecek.

AKİM DEVREDE

Oyunu kullanmak için İstanbul’a dönmek isteyen seçmenlerin, seçmen transfer komisyonlarına ulaşabilmesi için her il için telefon ve mail adresleri belirlendi. Seçmenler il ve ilçe başkanlıklarının yanı sıra AKİM (AK Parti İletişim Merkezi) ulaşarak da kayıt yaptırabiliyorlar. Tüm illerde yürütülen çalışmalar düzenli olarak, genel merkez teşkilat başkanlığı tarafından görevlendirilmiş koordinatörler tarafından da takip ediliyor. Yine hemşehri dernekleri ve sivil toplum kuruluşları aracılığıyla da İstanbul seçmeninin vatandaşlık görevini yapması için destek sağlanıyor.

ERDOĞAN'DAN DÖN ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da “İstanbul dışına çıkan vatandaşlarımızın bu seçim için geri dönüşleri çok önemli. Zira bu demokratik görevlerini İstanbullu hemşerilerimin hakkıyla yerine getirmeleri önem arz ediyor” çağrısı yapmıştı.

Yıldırım çarptı
SEÇİM
Yıldırım çarptı
Abone Ol Google News
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cemil Taşcıoğlu için başsağlığı mesajı
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cemil Taşcıoğlu için başsağlığı mesajı

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu için Cumhurbaşkanı Erdoğan taziye mesajı yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan iletisinde, "Ülkemizin değerli bilim insanlarından Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun vefatından derin üzüntü duydum. Kıymetli hocamıza Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve koronavirüse karşı yürüttüğümüz mücadelenin kahramanları sağlık çalışanlarımıza başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.
Sağlık Bakanlığı açıkladı: 'İmmün plazma temini'ne ilişkin kriterler belirlendi
Hayat

Sağlık Bakanlığı açıkladı: 'İmmün plazma temini'ne ilişkin kriterler belirlendi

Sağlık Bakanlığınca, koronavirüsten etkilenenlerden uygun görülenlerin tedavisinde kullanılacak "immün plazma temini"ne ilişkin kriterler belirlendi. Koronavirüs geçirip iyileşen kişinin bağışçı olabilmesi için, enfeksiyonu geçirmiş olduğuna dair laboratuvar test sonucu gerekli olacak. Ayrıca immün plazma tedarik ve uygulamasında, Sosyal Güvenlik Kurumunun belirlemiş olduğu ücret dışında hiçbir ek ücret alınamayacak.
Dünya Sağlık Örgütünden korkutan koronavirüs açıklaması
Dünya

Dünya Sağlık Örgütünden korkutan koronavirüs açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünyanın ilk kez yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisiyle karşı karşıya olduğunu ve virüse ilişkin pek çok bilinmezlik bulunduğunu vurgulayarak, "Hastalığın hızlı artışından ve küresel olarak yayılmasından derin endişe duyuyorum." dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.