Seçim 80 ilden İstanbula seçim seferi

80 ilden İstanbul’a seçim seferi

AK Parti, il dışındaki seçmeni 23 Haziran’da sandığa götürmek için “seçmen transfer komisyonları” oluşturdu. Seçmenler, ücretsiz ulaşımdan faydalanacak.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
15 Temmuz Sehitler Otogarı
15 Temmuz Sehitler Otogarı

İstanbul’da 31 Mart seçimlerinde 1 milyon 700 bin kişinin sandığa gitmemesi, partileri 23 Haziran seçimleri için çeşitli önlemler almaya itti. AK Parti, okulların kapanması, yaz tatili döneminin başlaması veya iş nedeni ile İstanbul dışında olan seçmenin 23 Haziran günü sandık başına gitmelerini sağlamak için çalışmalar başlatıldı.

TRANSFER KOMİSYONU

Türkiye’deki tüm teşkilatları aracılığı ile oy verme günü İstanbul’a gelmek isteyen seçmene destek olacak AK Parti, tüm il teşkilatlarında ‘seçmen transfer komisyonları’ oluşturdu. Her il için de ‘genel merkez koordinatörü’ atadı. Komisyonda 328 teşkilat mensubu görevlendirildi. Milletvekillerinin de bulunduğu koordinatörlerin sayısı ise 47. Toplam 375 teşkilat mensubunun görevlendirildiği komisyonlar kendi illerinde olan İstanbul seçmenini belirleyecek. Belirlenen seçmenin 23 Haziran günü sandık başına gitmesi için ulaşım imkanları seferber edilecek.

AKİM DEVREDE

Oyunu kullanmak için İstanbul’a dönmek isteyen seçmenlerin, seçmen transfer komisyonlarına ulaşabilmesi için her il için telefon ve mail adresleri belirlendi. Seçmenler il ve ilçe başkanlıklarının yanı sıra AKİM (AK Parti İletişim Merkezi) ulaşarak da kayıt yaptırabiliyorlar. Tüm illerde yürütülen çalışmalar düzenli olarak, genel merkez teşkilat başkanlığı tarafından görevlendirilmiş koordinatörler tarafından da takip ediliyor. Yine hemşehri dernekleri ve sivil toplum kuruluşları aracılığıyla da İstanbul seçmeninin vatandaşlık görevini yapması için destek sağlanıyor.

ERDOĞAN'DAN DÖN ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da “İstanbul dışına çıkan vatandaşlarımızın bu seçim için geri dönüşleri çok önemli. Zira bu demokratik görevlerini İstanbullu hemşerilerimin hakkıyla yerine getirmeleri önem arz ediyor” çağrısı yapmıştı.

Yıldırım çarptı
SEÇİM
Yıldırım çarptı
Abone Ol Google News
Salgında tasarruf arttı: Kişi başı 20 bin lirayı buldu
Ekonomi

Salgında tasarruf arttı: Kişi başı 20 bin lirayı buldu

Türkiye’de salgın sürecinde vatandaşların para harcayamaması ve altın ile dolardaki yükselişle beraber tasarruf arttı. Türkiye genelinde kişi başı tasarruf 20 bin lirayı aşarken, tasarruf mevduatlarının değeri ilk yarıda 1 trilyon 678,3 milyar liraya ulaştı. En fazla tasarruf yapan şehir ise yaklaşık 45 bin lirayla İstanbul oldu.
Türkiye’ye saygı duymayı öğreneceksiniz
Gündem

Türkiye’ye saygı duymayı öğreneceksiniz

Seçimlerle ilgili olarak Trump ile tartışan Pelosi, “K.Kore, Rusya, Türkiye ya da Arabistan’da olmadığınızı hatırlatayım. Demokrasiyle yönetilen ABD’desiniz” dedi. Pelosi’ye tepki gösteren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Türk Milletinin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz” cevabını verdi. İletişim Başkanı Altun ise 15 Temmuz göndermesi yaptı: İfadeler ciddiyetsiz. Demokrasimize saldırıları kimlerin desteklediğini çok iyi biliyoruz.
Canan Kaftancıoğlu'na Atatürk portresi verilen fotoğraf kaldırılıp yeni paylaşım yapıldı
Hayat

Canan Kaftancıoğlu'na Atatürk portresi verilen fotoğraf kaldırılıp yeni paylaşım yapıldı

Bugün, Kadıköy Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na bir ziyaret gerçekleştirdi. CHP İstanbul İl Başkanlığı da bu ziyareti Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Ancak ziyaretle ilgili Tweet'in paylaşıldıktan sonra silinip, düzenlenip tekrar paylaşılması dikkat çekti. Silinen paylaşımda Kaftancıoğlu'na Atatürk portresi verilen fotoğraf yer alırken, ikinci paylaşımda bu fotoğrafa yer verilmedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.