UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ

Beşiktaş 100 milyonu ödedi, Avrupa engeli kalktı

UEFA’dan lisans alması için 100 milyon TL ödemesi gereken Beşiktaş’ta başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetim kurulu elini taşın altına koydu ve bu parayı ödedi. Sırada Bankalar Birliği anlaşmasının revize edilmesi var.

Haber Merkezi İHA

Beşiktaş’ta hareketli günler yaşanıyor. Trabzonspor’un cezası sonrası önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan siyah-beyazlılar, UEFA’dan lisans alınması için ödenmesi gereken 100 milyon TL’yi yatırdı.

Kulübün kasasının boş olmasına karşın 'Bırakmam Seni' kampanyasından gelen miktarı başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetim kurulu üyeleri tamamladı. Yaklaşık 70 milyon TL veren yönetim, UEFA lisansı için gereken parayı ödedi.

Sırada Bankalar Birliği var

Sezon başında Fikret Orman yönetiminin imzaladığı Bankalar Birliği anlaşmasını faizler düştüğü için revize etmek isteyen yönetim, bunun için görüşmelerini sürdürüyor. 1.6 milyar TL’lik revizenin yapılması durumunda ödemeler daha kolaylaşırken kulübün kasasına da 160 milyon TL’lik bir meblağ kalacak. Kulübe nefes aldırması beklenen bu anlaşma için Bankalar Birliği ile sürekli görüşme halinde olan başkan Ahmet Nur Çebi, imzaları atarak, siyah-beyazlıları yüksek faiz yükünden kurtarmak istiyor.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Rus halterci 400 kilogram kaldırmaya çalışırk...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+