|

Beşiktaş'ın 10 numarası Danny olacak!

Lanzini'de bitmek bilmeyen pürüzler sonrası Beşiktaş, Zenit'li 10 numara Danny ile temasa geçti. Pürüzler giderilirse Portekizli imzayı atacak.

Akşam
00:00 - 13/07/2014 Pazar
Güncelleme: 09:14 - 13/07/2014 Pazar
Yeni Şafak
Beşiktaş'ın 10 numarası Danny olacak!
Beşiktaş'ın 10 numarası Danny olacak!

Beşiktaş'ta 10 numara harekâtı... Günlerdir Manuel Fernandes'in yerine yeni bir '10 numara' almak için uğraşan Kartal, Rusya'ya çıkartma yaptı. Manuel Lanzini konusunda River Plate'in sorun çıkarması üzerine Zenit'in kapısını çalan Siyah-Beyazlılar, 30 yaşındaki Veneuzella asıllı Portekizli Danny Miguel'i almak için son aşamaya geldi.

Değeri çok yüksek

Hem 10 numara pozisyonunda hem de kanatlarda görev yapabilen tecrübeli oyuncu için küçük pürüzler kaldı. 2008'den beri Zenit forması giyen ve bir yıl daha sözleşmesi bulunan Danny için Kartal 3.5 milyon euroyu gözden çıkardı. 14 milyon euro değerindeki oyuncunun sözleşmesinin bitecek olması ve Zenit'ten ayrılmak istemesi Kartal'ın işini kolaylaştırıyor.

Haftaya bitebilir

Lanzini için vergi sorunu yaşayan Beşiktaş'ta Yönetici Erdal Torunoğulları, Rusya'da bulunurken yapılacak son görüşmelerin ardından bu oyuncu hemen İngiltere kampına katılacak. 29 Temmuz'da Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı oynayacak olan Kartal haftaya bu transferi duyurabilir.

10 yıl önce