Spor Teixeira için geri sayım

Teixeira için geri sayım

Beşiktaş yönetimi, prensip anlaşmasına vardığı Alex Teixeira’yı İstanbul’a davet etti. Taraflar yıllık ücret konusunda anlaşırken, bonuslar konusundaki küçük pürüzler de giderilir giderilmez, 31 yaşındaki Brezilyalı oyuncunun İstanbul’a gelmesi bekleniyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Beşiktaşta ​Teixeira için geri sayım
Alex Teixeira

Şampiyonlar Ligi’nin ağırlığını kaldırabilecek bir kadro kurmak isteyen Beşiktaş’ta, transfer hamleleri sürüyor. Salih Uçan, Kernan Karaman ve Mehmet Topal ile yerli kadrosunu güçlendiren siyah-beyazlılar, rotasını Devler Ligi’ne uygun yabancı isimlere çevirdi. Bu futbolculardan en ön plana çıkanı ise Brezilyalı 10 numara Alex Teixeira. Siyah-beyazlılarda Teixeira transferi için geri sayım başladı. Yönetim, büyük ölçüde anlaşma sağladığı 31 yaşındaki futbolcuyu İstanbul’a davet etti. Teknik direktör Sergen Yalçın’ın da takıma katılmasını çok istediği Teixeira ile Beşiktaş yönetimi, uzun süredir pazarlık halindeydi. Taraflar, sonunda orta yolda buluştu. Bonservisi elinde olan Brezilyalı futbolcunun imza parası talebi bulunuyordu.

JOSEF DE SOUZA İKNA ETTİ

Alex Teixeira’ya 2+1 yıllık sözleşme teklif eden Beşiktaş yönetiminin, imza parasını taksitlere bölerek ödeme planı üzerinde de anlaşma sağlandı. Küçük pürüzlerin de hallolması durumunda 31 yaşındaki oyuncunun, ikinci etap kamp çalışmalarına katılması bekleniyor. Sergen Yalçın’ın 10 numara bölgesi için çok önemsediği adaylar içerisinde başı çeken Alex Teixeira konusunda ısrarcı olduğu ifade edildi. Brezilyalı oyuncunun Beşiktaş’ı tercih etmesindeki en önemli etkenlerden birisi de vatandaşı Josef de Souza’nın bu konudaki girişimleri oldu. Josef, 31 yaşındaki oyuncuyu siyah-beyazlılara gelmesi konusunda ikna etti. Brezilya basınına yansıyan haberlere göre de Teixeira ve ailesinin Türkiye’ye gideceklerini yakınlarına söyledikleri ifade edildi.

Diego Costa Beşiktaş'a mesaj gönderdi
SPOR
Diego Costa Beşiktaş'a mesaj gönderdi
Abone Ol Google News
Yedi ay sonra aynı senaryo: CHP'li İlgezdi'nin 'otel' iddialarına TRT'den 'bir kez daha' yalanlama
Gündem

Yedi ay sonra aynı senaryo: CHP'li İlgezdi'nin 'otel' iddialarına TRT'den 'bir kez daha' yalanlama

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, olası bir depreme karşı güçlendirme çalışmaları için boşaltılan TRT'ye ait Harbiye'de yer alan radyoevinin 'otel' olacağını öne sürdü. Bu iddialara ilişkin TRT'den yapılan açıklamada, geçtiğimiz yılın aralık ayındakine benzer ithamların kasıtlı olarak yeniden servis edildiği ifade edildi. 27 Aralık 2020 tarihli duyuruya 'bir kez daha' yer verilen açıklamada, "Bu maksatlı iddialarla oluşturulmak istenen algıya karşı, kamuoyunu bilgilendirmek adına; daha önce yaptığımız açıklamayı tekrar hatırlatmak isteriz." denildi.
Dışişleri Bakanlığından Avusturya Başbakanı Kurz'a 'göç' tepkisi: Türkiye yeni bir göç dalgasını üstlenmeyecektir
Gündem

Dışişleri Bakanlığından Avusturya Başbakanı Kurz'a 'göç' tepkisi: Türkiye yeni bir göç dalgasını üstlenmeyecektir

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Afgan mültecilere yaptığı çağrıda; Almanya, Avusturya ya da İsveç'e gitmektense Türkiye gibi 'komşu' ülkelerin sığınmak için daha doğru yer olduğunu ifade etti. Konuya ilişkin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Türkiye, Şansölye Kurz’un ifade ettiği gibi Afganistan’a komşu bir ülke değildir. Türkiye, bölgeden kaynaklanan kitlesel bir göç krizinin sonuçlarına katlanmayacak ve yeni bir göç dalgasını da üstlenmeyecektir. Türkiye’nin Avrupa Birliği'nin sınır muhafızı veya sığınmacı kampı olmayacağını vurguluyoruz." denildi.

Tunus Meclis Başkanı Gannuşi: Darbe olduğunda sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik
Dünya

Tunus Meclis Başkanı Gannuşi: Darbe olduğunda sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik

Tunus Meclis Başkanı ve Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi, Cumhurbaşkanı Kays Said'in darbe girişimine ilişkin yaptığı açıklamada Birleşik Arap Emirliklerini suçladı. Darbenin ve Nahda binalarının hedef alınmasının arkasında BAE medyasının olduğunu vurgulayan Gannuşi, "Darbe olduğunda sokağa çıkılması gerektiğini öğrendik. Türkiye'den aldığımız ders bu. Haberi duyar duymaz dışarı çıktık, önce parti genel merkezine sonra da Meclis binasına gittik ama kapılar yüzümüze kapandı" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.