TENİS

Büşra Ün'ün bu kez de aracı çekildi

İzmir’in Buca ilçesinde noterde yaşadığı skandal olayın ardından paralimpik tenisçi Büşra Ün'ün bu kez de aracı çekildi. Sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren Ün, "İzmir'de sokakların hiçbirinde engellilere ayrılmış park yerleri olmadığı için ben de gitmem gereken yere bayağı uzak bir yere park ettim ve geri geldiğimde arabam yoktu. İzmir'e bu duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

Haber Merkezi IHA
İzmir'in Bornova ilçesinde gitmesi gereken bir yerde engelli park yeri olmadığı için aracını uzak bir noktada bir yere park eden Büşra Ün, geri döndüğünde aracını park ettiği yerde bulamadı. Aracının çekildiğini öğrenen Ün, yetkililere sosyal paylaşım sitesi olan Twitter'dan isyan etti.

Twitter'dan takipçilerine video paylaşımında bulunan milli tenisçi, "Şu an gördüğünüz gibi sokaktayım, çünkü sokakta kaldım. İzmir'de sokakların hiçbirinde engellilere ayrılmış park yerleri olmadığı için ben de gitmem gereken yere bayağı uzak bir yere park ettim ve geri geldiğimde arabam yoktu. İzmir'e bu duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu gece sokaktayız, İzmir'de, Bornova'da. Sıkılanları bekleriz. Herkese iyi geceler" dedi.Paylaşılan videonun ardından Ün'e destek veren takipçileri yetkililere aracın getirilmesi konusunda yoğun çağrı yaptı. Yaklaşık 3 saat sonra aracına kavuşan milli tenisçi, aracın direksiyonunda çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak altına ''Duyarsızca düzenlenen yollarınızda aklınızca kanunları uygulamak için engelli aracı çekerek neye sebep olduğunuzu bilseniz keşke" yazdı.

25 basamak için 17,74 TL yol ücreti
  • Geçtiğimiz şubat ayında Buca ilçesindeki 16. Noter'e resmi bir işlem için giden İzmirli milli tenisçi Büşra Ün, 25 basamağı çıkamadığı ve binada asansör olmadığı için, imzalaması gereken evrakları noterdeki bir görevli Ün'ün olduğu yere getirmişti. Ancak noter, görevli 25 basamak indiği için Ün'den 17,74 TL yol ücreti talep etmişti. Daha önce de bir kez daha aynı olay başına gelen Ün isyan ederek tepkisini sosyal medyada paylaşmıştı.Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Avrupa Halter Şampiyonu Ayşegül Çakın'dan Meh...
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.