|

Fenerbahçe'ye sambacı kaleci

Gelecek sezon yıkılmaz bir kale isteyen Fenerbahçe yönetiminde çalışmalar sürüyor. Volkan Demirel'in yaşının ilerlemesi, genç ve gelecek vaadeden bir yedek kaleciyi zorunlu kılıyor. Sarı lacivertlilerin yeni hedefi Brezilyalı Alisson.

Yeni Şafak
10:06 - 28/03/2016 Pazartesi
Güncelleme: 10:23 - 28/03/2016 Pazartesi
Diğer

Fenerbahçe

, çok sürpriz bir transfer hamlesi gerçekleştirerek, Brezilya Milli Takımı'nın kalecisi

Alisson Ramses Becker

'e resmi teklif götürdü. 23 yaşındaki file bekçisinin sarı-lacivertlilere henüz olumlu ya da olumsuz bir yanıt vermediği, düşünmek için süre istediği öğrenildi.

Fotomaç'ın haberine göre ağabeyi Muriel ile birlikte Brezilya Ligi ekiplerinden Internacional'de forma giyen Alisson Fenerbahçe'nin scout ekibi tarafından yönetime tavsiye edildi. Genç file bekçisi hakkında hazırlanan, 'Eğer alınırsa Fenerbahçe 10 yıl boyunca kaleci sıkıntısı çekmez' raporu, bu transferde aceleci davranılmasında etkili oldu. Alisson sarı-lacivertlilere olumlu yanıt verirse, kulübü Internacional ile de masaya oturulacak.Brezilya'nın birinci kalecisi

Alisson, 4 kez formasını giydiği Brezilya Milli Takımı'nın şu anda birinci kalecisi. Son olarak ülkesinin önceki gün Uruguay'la 2-2 berabere kaldığı Dünya Kupası grup eleme karşılaşmasında görev alan Alisson'un kulübü ile sözleşmesi 9 Kasım 2016'da sona eriyor. Volkan'ın 34 yaşını aşması, kiralık oynayan Fabiano'nun güven vermemesi, Fenerbahçe'ye üst düzeyde bir kaleci transferini zorunlu kılıyor.

Karşı karşıya geçilmez

Roma

'nın da gündemine gelen 1.93 boyundaki Alisson, özellikle karşı karşıya pozisyonlarda geçilmez bir isim. Uzun boyuna rağmen refleksleri son derece güçlü.

Hassen de izleniyor

Kalesini Alisson ile sağlama almak isteyen Fenerbahçe, Fransa Ligi ekiplerinden

Nice

'te forma giyen Mouez Hassen'i de uzun zamandır scout ekibine izletiyor. 14 kez Fransa'nın altyapı milli takımlarında görev alan 21 yaşındaki 1.84'lük file bekçisi, 3 sezondur Nice'in kalesini koruyor. Bu sezon

14 lig

karşılaşmasında görev yapan Tunus asıllı Hassen, şu anda Yoan Cardinale'nin yedeği.

#futbol
#transfer
8 yıl önce
default-profile-img