SU SPORLARI

Galatasaraylı yüzücüye sözlü saldırı

2016 Rio Olimpiyatları'na katılacak Yüzme Milli Takımı kafilesinde yer alan Ekaterina Avramova, kamp yaptığı otelde, milli yüzücü Halime Zülal Zeren'in babası olan Zihni Zeren tarafından sözlü saldırıya maruz kaldı.

Haber Merkezi AA
Türkiye Yüzme Federasyonu yetkililerinden alınan bilgiye göre, Galatasaray Kulübünde forma giyen ve 2016 Rio Olimpiyatları'na katılacak Bulgar asıllı milli yüzücü, İstanbul'da kampta bulunduğu TVF Volley Otel'de, basın mensuplarına röportaj verdiği sırada, otel sorumlusu Zihni Zeren tarafından sözlü saldırıya uğradı.

Küfür, hakaret, tehdit ve ırkçı söylemlerin yer aldığı belirtilen saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulunuldu, ayrıca TVF'ye, söz konusu personelin ceza alması konusunda yazı gönderildi.

Türkiye Yüzme Federasyonu, internet sitesinde saldırıya ilişkin kınama mesajı yayımladı. Mesajda, "Sporcuya yönelik spor ve ahlak kurallarıyla bağdaşmayacak hareket ve söylemlerde bulunulmasının şiddetle kınandığı ve konu hakkında her türlü yasal ve sportif işlemlerin takipçisi olunacağı." kaydedildi.

  • Zihni Zeren'in kızı Halime Zülal Zeren'in de milli yüzücü olduğu ve Ekaterina'nın branşı olan kadınlar 200 metre sırtüstünde yüzdüğü öğrenildi. Zihni Zeren, daha önce de kızının hakkının yendiğini ve Avramova'nın kızının yerine olimpiyatlara gittiğini savunmuştu.

Federasyon'dan ve Ekaterina'dan özür diledi

Öte yandan Zihni Zeren, mesaj yayımlayarak, Yüzme Federasyonu ve Ekaterina'dan özür diledi.
Zeren mesajında, "28 Temmuz 2016 Perşembe günü, İstanbul Volley Hotel'in önünde gerçeklemiş olan sözlü sataşma nedeniyle Rio Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil edecek olan milli yüzücümüz Ekaterina Avramova ve Yüzme Federasyonu'ndan özür dilerim. Yaşanan olay önceden tasarlanmış bir eylem değildir. Bir anlık sinirle yaşanan talihsiz olaydan dolayı üzgünlüğümü ve pişmanlığımı ifade eder, milli sporcumuza katılacağı Rio Olimpiyatları'nda başarılar dilerim." ifadelerini kullandı.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.