|

Kadlec ülkesinde yazar oldu!

Fenerbahçe'nin Çek oyuncusu Michal Kadlec, ülkesinde yayınlanan bir gazeteye Fenerbahçe'de yaşadığı şampiyonluk ile ilgili duygularını ve düşüncelerini yazdı.

Dha
00:00 - 1/05/2014 جمعرات
Güncelleme: 16:56 - 1/05/2014 جمعرات
Yeni Şafak
Kadlec ülkesinde yazar oldu!
Kadlec ülkesinde yazar oldu!

Çek futbolcu Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu ilan ettiği Çaykur Rizespor maçının hikayesini yazdı. Kadlec, çok güzel bir atmosferde şampiyonluğu kutladıklarını belirtirken, 'Kadınlar ve çocuklar çok iyi organize olmuşlardı' diye kaleme aldı.

İşte Kadlec'in gazetede yayınlanan Rizespor maçı hikayesi;

Michal Kadlec, Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu ilan ettiği Çaykur Rizespor maçı ile ilgili olarak, "Pazar günü oynanan Rize maçından sonra Türkiye liglerinin en büyüğü olduğumuzu ilan ettik. Biz kendi evimizde Rizespor ile golsüz berabere kaldık. Beşiktaş ise Sivasspor'a mağlup oldu. Bu sonuçlardan sonra şampiyonluğumuzu ilan ettik. Rize maçında teknik direktörümüz beni kadroya almadı, ama tribünlerde diğer takım arkadaşlarım ile oturup bu müthiş atmosferi izlemek müthiş bir duyguydu. Sahada mücadele eden iki takım da kendilerine yetecek skor için mücadele etti. Şampiyonluk maçına erkekler giremedi, tribünlerde kadınlar ve çocuklar vardı. Bazı kadınlar yanlarında emzikli bebekleri ile gelmişlerdi. Ama onlar da erkekleri aratmadı ve takıma müthiş bir destek verdi. Tek sıkıntı, 50 bin kadın ve çocuğun aynı anda çıkardığı yüksek oktavlı sesler. Maçtan hemen sonra takım arkadaşlarım ile sahada toplanıp şarkılarla, havai fişeklerle şampiyonluğu kutladık. Ellerimizdeki gülleri tribünlerdeki kadın seyircilere attık. Gerçekten çok güzel bir ortamda şampiyonluğumuzu kutladık. Kadınlarla ve çocuklar son derece organize bir şekilde tribünde şampiyonluk kutladılar. Hiçbir taşkınlık olmadı. Her şey kaliteli bir ortamda kutlandı. Stadın dışında ve önünde de on binlerce insan bizi dışarda bekliyordu. Yolları kapatmışlar, herkes eğleniyordu. Maçtan sonra takım arkadaşlarım ile şampiyonluk yemeğine gittik. Gittiğimiz her yer takımımızın rengiyle dekore edilmişti. Asıl kutlama, 2 hafta sonra oynanacak Karabük maçının ardından olacak. O maçın ardından bütün hafta sonunu şampiyonluğu kutlayarak geçireceğiz. Geçen pazar günü yaşadığımız tecrübe ile konuşuyorum, 2 hafta sonraki asıl kutlamalar çok daha müthiş olacak. Üstü açık bir otobüs ile bizi sokaklarda bekleyecek olan yarım milyon insan ile şampiyonluğumuzu kutlayacağız. Türkler futbolu seviyor. Başarı alındığı zaman kutlamayı çok seviyorlar. Geçen pazar maçta 50 bin kadının statta toplanması bunun en iyi kanıtı. Pazartesi ile perşembe günleri arasında 3 gün izin aldık, ben de bu fırsat ile ülkeme uçtum" ifadelerini kullandı.

10 سال واپس