LA LİGA

Rıdvan Dilmen Arda'nın gidebileceği takımları açıkladı

Yorumcu Rıdvan Dilmen adı Beşiktaş'la anılan milli futbolcu Arda Turan'la İstanbul'da yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı. Arda'nın Türkiye'ye dönüşünün zor olduğunu belirtilen Dilmen, Milan ya da Everton'u tercih edebileceğini söyledi.

Haber Merkezi Diğer

Barcelona'dan ayrılacağı konuşulan Arda Turan'la geçtiğimiz günlerde bir araya gelen yorumcu Rıdvan Dilmen, görüşmenin detaylarını anlattı.

Milli futbolcunun Barcelona'dan aldığı parayı hiçbir Türk kulübünün veremeyeceğini ifade eden Dilmen, "Milan ile Everton Arda'yı en ciddi şekilde isteyen kulüpler. Eğer gitmek isterse onlardan birini tercih eder" dedi.

Rıdvan Dilmen'in, görüşmenin içeriğiyle ilgili Sabah'a verdiği cevaplar şöyle;

Türkiye'ye dönecek mi?

  • "Zor gözüküyor… Arda Barcelona'da yılda 7 milyon Euro kazanıyor. 2.5 yıl daha kontratı var. Dünyanın en büyük kulübünde. Evet futbol oynamak istiyor. Teklifler de var ama Türkiye'de hiçbir kulüp onun aldığı parayı veremez. İtalya'dan Milan, İngiltere'den Everton Arda'yı en ciddi şekilde isteyen kulüpler. Eğer gitmek isterse onlardan birini tercih eder. Türkiye'den kimseyle görüşmedi ama futbol oynamayı çok istiyor. Bir tarafta da dünyanın en büyük kulübünde. Sakatlığını atlatmış durumda. Ona git diyen yok ki? Geçtiğimiz yıllarda ya 11 oynuyordu ya 12. adamdı. Sakatlıktan dolayı takımdan uzak kaldığını düşünüyor. Takım arkadaşlarıyla da sorunu yok. Messi ve Suarez'le olan hoş sohbetlerini de anlattı. Ama bunları benim paylaşmam doğru olmaz."

"Galatasaray'ı konuşurken gözleri doluyor"

Galatasaray'ın başına yeniden Fatih Terim geldi. Olur da Galatasaray bu rakamı karşılarsa Galatasaray'a döner mi?

  • "Galatasaray'ı konuşurken gözleri doluyor Arda'nın... Kendisi hakkında camia ve taraftarlar arasından çıkan çatlak sesler onu çok üzüyor. 'Galatasaray benim yuvam, ben onlara ne yaptım' diyor! Bu hepimiz için geçerli, herkes herkese sallıyor. Ben de kendi camiamdan tepki alıyorum zaman zaman. Arda'nın Galatasaray'a verdiği desteği kimse yadırgayamaz."

Terim'in dönüşüne yorumu ne?

  • 'Fatih Terim bizim hocamız, o iyi olsun' diyor ama Fatih Hoca'yla şampiyon olunur mu, başarı gelir mi konusunda bir yorum yapmaktan kaçınıyor."

Ocak ayı Arda için çok kolay geçecek gibi görünmüyor o zaman... Ya kendini kanıtlayacak ya da gidecek diyebilir miyiz?

  • "Arda bizim için gurur kaynağı... Bence dünyanın en büyük kulüplerinde oynamaya devam etsin. Arda'nın aldığı paraya yaklaşacak kulüp yok ama o da oynamak istiyor. Bu şansı da Barcelona'da bulmak istiyor. Ocak ayı onun için zor geçecek ama o zorlukların üstesinden gelmeyi bilir."

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.