|

'Salih Totti değil kendi olacak'

İtalya'nın Serie A takımlarından AS Roma'nın Genel Direktörü Mauro Baldissoni, Fenerbahçe'den kiraladıkları genç futbolcu Salih Uçan'ın, uluslararası futbolun yeni yıldızlarından birisi olacağını söyledi. AS Roma'nın Genel Direktörü Mauro Baldissoni, 'Salih Totti değil kendi adıyla şampiyon olacak' açıklamasında bulundu.

Dha
00:00 - 11/07/2014 Cuma
Güncelleme: 12:40 - 11/07/2014 Cuma
Yeni Şafak
'Salih Totti değil kendi olacak'
'Salih Totti değil kendi olacak'

AS Roma'nın Genel Direktörü Mauro Baldissoni ve AS Roma CEO'su Italo Zanzi, Roma'nın yeni Francesco Totti'si olacağı öne sürülen Salih Uçan'la ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Roma'da katıldığı bir etkinlikte konuşan Baldissoni, "Söz konusu Salih olunca memnuniyetle bir Türk gazeteciye konuşurum. Salih'in artık bizim renklerimize bağlanmış olmasından mutluyuz. Onun, Avrupa'daki en iyi yeteneklerden biri olmasını bekliyoruz" dedi.

Salih Uçan'ın henüz 20 yaşında olduğunu hatırlatan Baldissoni, "Salih çok genç ve uluslararası futbolun yeni yıldızlarından birisi olacak. Onu bunun için Fenerbahçe'den aldık" ifadelerini kullandı.

'Totti değil kendi olacak'

Baldissoni, Roma'ya yeni bir Totti aradıkları ve bunun da Uçan olacağı iddialarına ise "Bu ağır sorumluluğu hiç kimsenin ve dahi Salih'in omuzlarına yüklemek istemeyiz. Biz aslında yeni şampiyonlar arıyoruz. Salih de onlardan birisi ve Totti olarak değil kendi adıyla bunu başaracak" diye yanıt verdi.

Baldissoni, AB dışı oyuncu kontenjanı nedeniyle Salih Uçan'ı bir süreliğine İtalya'daki başka bir kulübe kiralayacakları söylentilerine ise "Salih Roma'da kalacak" şeklinde karşılık verdi.

Italo Zanzi ise yeteneklerini ortaya koyması konusunda Salih Uçan'a çok güvendiklerini dile getirdi.

10 yıl önce
default-profile-img