|

Sergey Rebrov: Beşiktaş'ta yıldız yok

Beşiktaş'ın UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda Dinamo Kiev karşısında yarın vereceği kritik sınav öncesi Ukrayna temsilcisinin teknik direktörü Sergey Rebrov açıklamalarda bulundu. Ukraynalı teknik adamın Quaresma ve Beşiktaş'ın kadrosuyla ilgili söylediği sözler siyah beyazlı taraftarların tepkisini çekti.

Yeni Şafak
11:09 - 5/12/2016 Pazartesi
Güncelleme: 11:16 - 5/12/2016 Pazartesi
Yeni Şafak
Dinamo Kiev Teknik Direktörü Sergey Rebrov, Beşiktaş maçı öncesi açıklamalarda bulundu.
Dinamo Kiev Teknik Direktörü Sergey Rebrov, Beşiktaş maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği Başkan Vekili Ahmet Oğuz ile bir araya geldiği yemekte soruları yanıtlayan Sergey Rebrov, Şampiyonlar Ligi'nde bu sene ilk galibiyetlerini Beşiktaş'a karşı almak istediklerini, motivasyonlarının üst seviyede olduğunu söyledi.Ukraynalı teknik adamın açıklamalarından öne çıkanlar;


  • "Türk takımlarıyla oynamak her zaman için zordur. Stada gelecek Türk taraftarların da ciddi desteği olacaktır. Türkiye'de oynamakla Kiev'de oynamak arasında büyük fark var. Bizim taraftarlarımızın da desteği olacak. Beşiktaş, Türkiye'nin en büyük üç takımından biri. Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsil etmeleri de zaten üst düzey bir takım olduklarının göstergesi. Sakat oyuncuları olsa da bu kesinlikle onların gücünü azaltmıyor. Tarihi bir adım atma şansları var ve bu onlar için ekstra motivasyon yaratacaktır. Beşiktaşlı futbolcuların tüm güçlerini sahaya yansıtacaklarına eminim"


"Quaresma artık yıldız değil"

  • "Beşiktaş'ın yıldız oyuncuları olduğunu söylemek güç. Quaresma birkaç yıl önce yıldız olarak gösterilebilirdi. Aboubakar'la Porto'da da karşılaşmıştık. Güçlü bir forvet. Cenk Tosun da iyi bir oyuncu, Türk Milli Takımı'nın forveti"


"Soğuk hava Beşiktaş'ı etkilemez"

  • "Havanın soğuk olmasının Beşiktaşlı futbolcuları olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum. Ben Türkiye'de oynarken İstanbul'da hava zaman zaman çok soğuk oluyordu. Beşiktaşlı futbolcuların soğuğa alışkın olduklarını düşünüyorum. Böyle tarihi bir maçta -1, -2 derecenin onların oyunlarını etkileyeceğini zannetmiyorum"

"Şenol Güneş saygı duyulacak hoca"

  • "Şenol Güneş'in nasıl bir teknik direktör olduğunu değerlendirmek için, elde ettiği sonuçlara bakmak lazım. Çalıştırdığı takım geçen sene Türkiye şampiyonu oldu, bu sene Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkma şansına sahip. Bunlar tabii ki teknik direktörün ve takımın üst düzey çalışmalarıyla mümkün. 3-0 yenik durumdayken maçı kurtarmak gerçekten çok önemli. Onun teknik direktörlüğüne ancak saygı duyabilirim"


#Sergey Rebrov
#Beşiktaş
#Dinamo Kiev
7 yıl önce