|

UEFA'ya şok! Meğer şike yokmuş

UEFA tarafından şike yaptığı gerekçesiyle men edilen hakem Bruno Maric, başlattığı hukuk mücadelesinde haklı bulundu. 1 milyon euro kazanan Maric, "UEFA dokunulmaz olmadığını anladı" dedi.

Hürriyet
00:00 - 28/05/2014 Çarşamba
Güncelleme: 14:25 - 28/05/2014 Çarşamba
Yeni Şafak
UEFA'ya şok! Meğer şike yokmuş
UEFA'ya şok! Meğer şike yokmuş

2009 yılında Hırvatistan Kupası finalinde Dinamo Zagreb ve Hajduk Split arasında oynanan maçta şike yaptığı iddia edilen Bruno Maric, UEFA'ya karşı açtığı davayı kazandı. Maric, finalde iki Hajduk Split oyuncusunu kırmızı kartla oyundan atmış ve penaltılar sonucunda kupayı kazanan taraf Dinamo Zagreb olmuştu. Bu maçın ardından UEFA tarafından yapılan 'oyuna hile karıştırdığı' yönündeki suçlamaları reddeden Maric, 2011 yılında açtığı 1 milyon Euro'luk tazminat davasını kazandı.

Hırvat hakem Maric, mahkeme sonrası UEFA'yı 140 bin Euro tazminata mahkum etti. Maric'in avukatı Vladimir Gredelj yaptığı açıklamada, "Davayı kazandık ancak talep ettiğimiz 1 milyon Euro için mücadelemizi sürdüreceğiz. UEFA affedilmeyi hak etmiyor. Alçaltıcı ve kibirli bir şekilde müvekkilimi kötü bir durumda bıraktılar" diye konuştu.

Bruno Maric ise, "Birçok insan para umurumda değil, UEFA'nın özrü önemli dediğimde gülmüştü. Şimdi UEFA suçlu bulundu ve dokunulmaz olmadıklarını anladılar" dedi.

10 yıl önce