|

Van der Wiel'e talip oldular

Dick Advocaat tarafından kadro dışı bırakılan ve kendisine kulüp bulması söylenen Van der Wiel için sürpriz bir talip çıktı. Hollandalı yıldızın eski takımı olan PSG'nin Fransa'da şampiyonluk yarışı verdiği rakibi Monaco, Van der Wiel için devreye girdi.

Yeni Şafak
08:54 - 21/12/2016 Çarşamba
Güncelleme: 09:00 - 21/12/2016 Çarşamba
Diğer
Sezon başında Gökhan Gönül'ün yerine transfer edilen Van der Wiel, beklentileri karşılayamadı.
Sezon başında Gökhan Gönül'ün yerine transfer edilen Van der Wiel, beklentileri karşılayamadı.

Hollandalı sağ bek, Fenerbahçe'ye gelmeden önce Monaco ile görüşmüştü. Ancak görüşmelerin uzaması ve Sarı-Lacivertliler'in cazip teklifi sonrası 28 yaşındaki oyuncu tercihini Türkiye'ye gelmekten yana kullanmıştı. Van der Wiel'in kadro dışı kalmasının ardından Fransız ekibinin yeniden bu oyuncuyu gündemine aldığı öne sürüldü.Fanatik'in haberine göre; Teknik direktör Jardim'in Sidibe'ye iyi bir alternatif olacağını düşündüğü Van der Wiel'in devre arasında kiralanmasını istediği ifade edildi. Fenerbahçe ile 2020'ye kadar sözleşmesi alan Hollandalı oyuncu senelik 2 milyon Euro (7.3 milyon TL) kazanacak.


Corzo yine gündemde


Van der Wiel'in kadro dışı kalmasının ardından sarı lacivertlilerde Perulu sağ bek Aldo Corzo yeniden gündeme geldi. 27 yaşındaki futbolcu geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, “Hayallerimden biri yurt dışında oynamak. 27 yaşındayım ve ayrılmak için en uygun zaman. Fenerbahçe'nin benimle ilgilendiğini biliyorum" ifadelerini kullanmıştı.Sarı-Lacivertli ekibin gözlemci ekibinin geçer not verdiği ve maliyeti düşük olan Deportivo Municipal'li oyuncunun ocak ayında transfer edilebileceği iddia edildi.
#Fenerbahçe
#Van der Wiel
#Corzo
7 yıl önce