Teknoloji Apple bu sonbaharda yeni MacBook Proyu piyasaya sürebilir

Apple bu sonbaharda yeni MacBook Pro'yu piyasaya sürebilir

Apple, önümüzdeki ay yenilenen MacBook Pro serisini tanıtabilir. Bir dizi önemli güncellemenin yanında M1X yonga setiyle gelecek olan yeni seride Touch Bar'ın da ortadan kalkması bekleniyor. Fiyatlandırma ve diğer detaylar ise şimdilik belli değil.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Apple bu sonbaharda yeni MacBook Proyu piyasaya sürebilir
MacBook Pro

Apple, geçen ay yeni nesil iPhone, iPad ve Apple Watch'u duyurdu. Ancak hala Mac serisine ilişkin bir güncelleme yapılmadı. Bu sonbaharda ise tamamen yeniden tasarlanmış bir MacBook Pro'nun çıkacağına dair söylentiler oldukça fazla.

Şirkete yakınlığıyla bilinen kaynaklardan Mark Gurman, M1X destekli MacBook Pro'nun önümüzdeki ay tanıtılacağını duyurdu. Apple, bilgisayarlarını genellikle Ekim ve Kasım'da tanıtıyor ve dolayısıyla iddiaların doğru olma ihtimali yüksek.

Yeni nesil MacBook Pro'larda M1X yonga setinin gelmesi bekleniyor.
Yeni nesil MacBook Pro'larda M1X yonga setinin gelmesi bekleniyor.

Apple'ın yeni nesil MacBook Pro revizyonu hakkındaki söylentiler oldukça fazla. Geçen sene sonbaharda piyasaya sürülen ilk 13 inç M1 modeli, içindeki Apple Silicon dışında, değiştiği modelle temelde aynıydı. Ve Apple'ın 16 inç MacBook Pro'su, 2019'un sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana güncellenmedi. Bu nedenle tüm serinin yenilenmesi gerekiyor.

Potansiyel değişiklikler arasında, HDMI ve SD kart yuvası gibi daha fazla bağlantı noktasını geri getirecek yeni kasaya sahip 14 inç ve 16 inç'lik modeller yer alıyor. Ayrıca MagSafe tarzı bir güç şarj bağlantı noktası da geri gelebilir. Apple'ın ilk olarak 2016MacBookPro'da hayata geçirdiği TouchBar'ı ise bu yeni modellerle devre dışı bırakması söz konusu.

Apple'a yeni bir dava: Ekran problemine bile bile göz yumuldu
TEKNOLOJİ
Apple'a yeni bir dava: Ekran problemine bile bile göz yumuldu

Şarj olmayan MacBook Pro'lar için değişim programı başladı
TEKNOLOJİ
Şarj olmayan MacBook Pro'lar için değişim programı başladı
Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı
Dünya

Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan’da mevkidaşı Berdimuhammedov ile ortak anlaşmalara imza attı. Erdoğan “Türkmenistan’la ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmakta kararlıyız” dedi. Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 15’inci Liderler Zirvesi için gittiği Aşkabat’ta “Kara ve hava yolu taşımacılığının yanı sıra enerji alanında da görüş alışverişinde bulunduk. Bugün imzaladığımız ortak bildiri 9 maddeden oluşuyor. Kardeş Türkmenistan’la zemini daha da güçlendiriyoruz. Anlaşmaların hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” diye konuştu.
Arnavutluk Kosova ile birleşiyor
Dünya

Arnavutluk Kosova ile birleşiyor

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, ‘Büyük Arnavutluk mümkün’ çıkışının ardından şimdi de Kosova ile birleşmek için yapılacak bir referandumda ‘evet’ oyu vereceğini açıkladı. Elbasan’da Arnavutluk ile Kosova’nın 7’nci görüşmesinde, iki ülke arasında 14 anlaşma imzalandı. Bu çerçevede sınırlarda polis kontrolü yerine kamera kontrolüne geçilmesine karar verildi
Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı
Gündem

Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı

Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği İHA ve SİHA’ların savunma sanayiinde gösterdiği performans, bu alana ilgiyi artırdı. Eylül ayı itibarıyla İHA pilot lisansına sahip kişi sayısı rekor kırarak 567 bin 65’e, kayıtlı drone sayısı 55 bin 725’e yükseldi. İHA eğitimi veren kuruluşların sayısı ise 54’e ulaştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.