Teknoloji Facebookun şok etkisi

Facebook'un şok etkisi

ABD'nin Michigan Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre Facebook üyeliği olan insanlar, üye olmayanlara nazaran daha mutsuz.

Abone Ol Google News
Cihan Yeni Şafak
Facebookun şok etkisi
Facebook'un şok etkisi
Facebook''u daha yoğun kullananların hayatlarından memnun olmadıkları kaydedildi. ''Facebook kullanıcıları kendilerini belki daha sosyal görebilirler ama daha mutlu olmadıkları kesin.'' tespitinde bulunan projenin sorumlusu sosyal psikolog Ethan Kross, araştırmayı iki hafta boyunca 82 yetişkin insanı takip ederek yaptıklarını belirtti. Facebook''un aslında insanın özündeki sosyal bağlanma isteği için tükenmeyen bir havuz olduğunu söyleyen Kross, "Facebook''un insanların mutluluğunu artıracağına, onları daha çok yıprattığına şahit olduk." dedi.

Bir hafta önce İngiliz Birmingham üniversitesinin bir araştırmasında ise Facebook''a sürekli resim yüklemenin gerçek hayattaki ilişkilerini zedeleyebileceği yönünde bir sonuç ortaya çıkmıştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.